Polis izin günleri? Polislerin haftalık izinleri kaç gün? Polislerin yıllık izinleri kaç gün 2023?

27.10.2023

Polis yıllık izin ne zaman hak edilir? Polis izin günleri? Polislerin haftalık izinleri kaç gün? Polislerin yıllık izinleri kaç gün 2023? Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemiz polis365.com adresinde bu sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Polis yıllık izin ne zaman hak edilir? Polis izin günleri? Polislerin haftalık izinleri kaç gün? Polislerin yıllık izinleri kaç gün 2023? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Öncelikle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 102 nci maddesi gereği, bir memurun hizmeti 1 yıldan 10 yıla kadar (on yıl dâhil) olan memurlar için yirmi gün yıllık izin, hizmeti 10 yıldan fazla olanlar için otuz gün yıllık izin verilir. Bunun dışında polisler büroda 8-5 çalışıyor ise hafta sonu 2 gün tatil yapar. Bazı yerlerde hafta son 1 gün görev veririler 1 gün tatil yapmış olur.

Haftalık izin mevzuuna gelirsek Polis çoğu zaman özellikle bazı illerde 12-12 çalışma sistemine döner, bu sistemde 6 gün çalışır 1 gün izin yapar, normale döner ise 12-24 veya 12-36 olarak çalışılır, boşlukları izinli olur, bunun dışında Polisin hafta sonu, bayram seyran, kar tatili, yarı yıl tatili, resmi tatiller gibi tatil günleri yoktur, olmaz.

You cannot copy content of this page