Hazım Babat kimdir? Hazım Babat Nereli? Babat Aşireti lideri kimdir? Babat aşireti Türk mü?

25.05.2023

Hazım Babat kimdir? Hazım Babat Nereli? Babat Aşireti lideri kimdir? Babat aşireti Türk mü? Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemizde Hazım Babat kimdir? Nereli? Babat Aşireti lideri kimdir? Nüfusu kaç? Babat aşiteri Türk mü? sorularına yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Hazım Babat kimdir? Nereli? Babat Aşireti lideri kimdir? Nüfusu kaç? Babat aşiteri Türk mü? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Babat Aşireti, İran’ın Kerman bölgesinde yaşayan bir aşirettir. Nüfusları yaklaşık 15.000 kişi civarındadır. Aşiret üyeleri genellikle tarım, hayvancılık ve el sanatları ile uğraşmaktadır. Geleneksel olarak göçebe bir yaşam tarzına sahip olan Babat Aşireti, son yıllarda yerleşik hayata geçmektedir. Aşiret üyeleri, geleneksel kıyafetlerini ve kültürlerini korumaya özen göstermektedirler.

HAZIM BABAT 1959 ŞIRNAK DOĞUMLU. İLKÖĞRENİMİ ŞIRNAKTA DEVAM ETTi. GÖYAN AŞİRET LİDERİ FERHAN AĞANIN ÇOCUĞUYDU. ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞIYORDU. 1984 YILINDA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EYLEMLERİ BAŞLAYINCA AŞİRETLE BERABER DEVLETİN YANINDA DURDULAR. PKK TERÖR ÖRGÜTÜ FERHAN AĞAYI VE AİLESİNİ HEDEF ALDI VE 7 MART 1986 YILINDA ŞEHİT ETMİŞTİR. 19 TEMMUZ 1986 YILINDA BİR GRUP TERÖRİST KÖYE SALDIRDILAR HAZIM BABAT ORADA YARALANDI GAZİ OLDU.HALA DA AŞİRETİ İLE BERABER PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI MÜCADELE ETMEKTEDİR. HALİHAZIRDA DA GÖYAN AŞİRET LİDERİDİR. AYNI ZAMANDA MÜCADELESİNDE KENDİ AİLESİNDE 29 ŞEHİT VERMİŞTİR. EVLİ VE 8 ÇOCUK BABASIDIR.

Aşiret Lideri Hazım BABAT Bugün bazı yayın organlarında şu haber ile gündem oldu.

Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve beraberindeki generaller, dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirdi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Şırnak 23’üncü Piyade Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Halil Soysal, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tuğay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Çekiç, Şenoba 48’inci Hudut Tuğay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten ve Uludere İlçe Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, Göyan Aşireti lideri Hazım Babat’ı evinde ziyaret etti.

Terör örgütü ile mücadelede devletin yanında yer aldığı belirtilen Babat aşiretine ziyarette, aileden şehit düşenler için dualar okundu. Çetin ve beraberindekiler bir süre Hazım Babat ile sohbet etti.

Ziyaeretin ardından Hazım Babat, “Kendi ailemden verdiğim şehitler için dualar okundu. Tüm heyete şükranlarımı sunuyorum” dedi.

You cannot copy content of this page