Walt Disney kimdir? Walt Disney donduruldu mü?

30.04.2023

Walt Disney kimdir? Walt Disney donduruldu mü?

Walter Elias “Walt” Disney 5 Aralık 1901’de doğdu. Amerikalı yapımcı, yönetmen, senarist, seslendirmen ve animatördür. Walt Disney’in Flora Disney ve Elias Disney’in oğlu vardır. Disney’in üç erkek, bir kız kardeşi bulunmakta. Walt Disney, kardeşi Roy O Disney ile Walt Disney Productions’ı kurmuştur.

1967 yılında James Betfornt’un vücudu dondurularak özel buzdolabına yerleştirilmesiyle başlayan uygulama günümüze kadar sürdü. ALCOR dolaplarında dondurulan çok sayıda ünlü isimler de var. Adı sır gibi saklanan bir Türk işadamının da bulunduğu dondurulan ünlüler arasında Mickey Mouse’un babası Walt Disney başı çekiyor

Kurduğu şirket ile dünyanın en ünlü film yapımcılarından birisi olarak tarihe geçmiştir. Kurduğu Walt Disney Şirketi, şu an yıllık 30 milyar dolar geliri olan bir medya devi haline gelmiş ve tüm dünya tarafından büyük bir ilgi görmüştür.

Disney Produsction kurucusu Walt Disney; Orlando, Florida’daki Walt Disney Dünyası açılmadan birkaç yıl önce gırtlak kanserinden 15 Aralık 1966’da hayata gözlerini yummuştur. 17 Aralık 1966’da cenazesi yakılmıştır. Yakılan cenazenin külleri Kaliforniya’daki Forest Lawn Anıt Mezarlığı’na defnedilmiştir.

You cannot copy content of this page