Cafer Mahiroğlu kimdir nerelidir? Eşi kimdir? Nerede yaşıyor? Cafer Mahiroğlu sivas’ın neresinden ?

22.03.2023

Halk tv sahibi kim, Halk TV kimin, Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu kimdir, nerelidir ne iş yapıyor? Cafer Mahiroğlu kimdir nerelidir? Eşi kimdir? Nerede yaşıyor? Cafer Mahiroğlu sivas’ın neresinden ?

Cafer Mahiroğlu 1966 yılında Sivas’ta doğdu. İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor.

Cafer Mahiroğlu 1966 yılında Sivas’ta doğdu. İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor.

İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğa soyundu.

1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi. 2007’de mali krize giren İngiltere’nin ünlü markası Select’i satın alan Mahiroğlu’nun 350’ye yakın mağazası bulunuyor.

2005 yılında yayın hayatına başlayan Halk TV yaptığı tartışmalı programlarla sürekli gündeme gelsede hakkında en çok merak edilenlerden biri de sahibinin kim olduğudur.

Kanalın  CHP yönetimine ait olduğu zaman zaman iddia edilsede sahipleri arasında en çok ismi zikredilen kişi Cumhuriyet Halk Partisi eski genel Başkanı Deniz Baykal’dır. 

Geçtiğimiz günlerde kanaldan istifa eden eski yöneticilerden biri olan Halk Tv eski Genel Müdürü Şaban Sevinç, verdiği bir röportaj esnasından kanalın CHP’ye destek için kurulduğunu ancak kanalın parti ile ilgili bir organ bağının olmadığını söylemişti.

Sevinç aynı zamandan kendisine yöneltilen “Deniz Baykal’ın kanalı olduğu söyleniyor bu gerçek mi?” şeklindeki soruya; “Deniz Baykal döneminde, CHP siyasetini destekleyelim diye kurulan bir kanal. Ama parti ile herhangi bir organik bağı yok, az önce de dediğim gibi biz CHP siyasetine yakınız.” ifadelerini kullanmıştı. Kanalın kimin adına sorulması üzerine ise Sevinç, “İmtiyaz sahibi Deniz Baykal. Hissesi var.” demişti.

1966 Sivas dünyaya gelen Cafer Mahiroğlu İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. Ülkemizde ise Halk TV adlı kanalın sahibi olması ile gündem olmuştu. İngilizce öğrenebilmek adına 1980’lerin sonunda İngiltere’ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalışmasının ardından, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğa ilk adımını attı.

1991 senesinde Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi. 2007’de mali krize giren İngiltere’nin ünlü markası Select’i satın alan Mahiroğlu’nun 350’ye yakın mağazası bulunuyor.

55 yaşındaki Mahiroğlu, İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu batık markaları alması ile ünlü. 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı. Uluslararası iş ve ekonomi dergisi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yılında Kasım sayında İngiltere’deki Türk işadamı Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı.

Forbes dergisi, Mahiroğlu‘nun başarı hikayesini ‘Türk Kumaşı’, ‘Yeni Asil Nadir’ başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.

You cannot copy content of this page