Gülbin Tosun Ali Onur Tosun kimdir? Gülbin Tosun evlimi çocuğu varmı? Gülbin Tosun’un babası kimdir?

19.03.2023

Gülbin Tosun kimdir? Eşi kimdir? Gülbin Tosun çocuğu var mı? Gülbin Tosun evlimi çocuğu varmı? Gülbin Tosun’un babası kimdir? Gülbin Tosun ailesi nereli? Gülbin Tosun Ali Onur Tosun kimdir?

FOX TV kanalında hafta sonu haberlerini sunan Gülbin Tosun, 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibariyle 44 yaşındadır.

Gülbin Tosun 1.63 metre boyunda, 57 kilo ve akrep burcudur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo-TV ve Sinema bölümünde tamamladı. İngiltere’de London School of Business Studies Marketing bölümünden mezun olarak ikinci diplomasını aldı.

Üniversite yıllarında en başarılı 5 öğrenci arasına girdi ve TRT spikerlerinden eğitim aldı. Stajını Reuters Haber Ajansı’nda yaptı.

1995 yılında Türkiye’nin ilk haber kanalı Kanal E’de haber spikerliği ve muhabirlik yaptı. 1999 yılında Show TV’ye transfer oldu, Reha Muhtar’ın haber ekibinde yer aldı. Gece haberlerini hazırlayıp sundu

Yurtdışında da Reuters Haber Ajansında stajını yapan ”Gülbin Tosun” ülkeye dönerek ilk olarak ”Kanal E” de çalışmaya başlamıştır.

1999 yılında Show TV’ye transfer oldu ve Reha Muhtar’ın haber ekibinde yer alarak gece haberlerini ise hazırlayıp sunmuştur.

Gülbin Tosun, 2000 yılında Tuncay Özkan ile Fatih Altaylı’nın teklifini kabul ederek, Kanal D ekranlarında spikerlik yapmaya başladı.

Gülbin Tosun hayatı için önemli bir karar alarak İngiltere’ye taşındı başkent Londra’da 2001 yılında Türk Radyosu’nda haber programı hazırladı.

Gülbin Tosun, 2010 yılından beri FOX TV ekranlarında haber sunmaktadır.

You cannot copy content of this page