Gülbin Tosun kimdir ? Gülbin Tosun eşi kimdir? Gülbin Tosun çocuğu var mı?

18.03.2023

Gülbin Tosun kimdir? Gülbin Tosun kaç yaşında, nereli? Gülbin Tosun eşi kimdir? Gülbin Tosun kimdir? Gülbin Tosun eşi kimdir? Eski eşi Atif Ünaldi kimdir? Gülbin Tosun çocuğu var mı?

Gülbin Tosun, 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Fox TV muhabiri Ali Onur Tosun’un ablası olan Gülbin Tosun, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo-TV ve Sinema bölümünde okudu. İngiltere’de London School of Business Studies Marketing bölümünden mezun olup ikinci diplomasını aldı.

1995 senesinde Türkiye’nin ilk haber kanalı olan Kanal E ekranlarında, haber spikeri ve muhabir olarak çalıştı. 1999 senesinde Show TV kanalına geçiş icra eden Tosun, Show TV’de Reha Muhtar’ın haber ekibinde bulunmuş oldu. O zamanlar Show TV’de gece haberlerini hazırladı ve sundu.

Gülbin Tosun, Reuters haber ajansında yetişim yapmış oldu. 2010 senesinden bu yana FOX TV’de Gülbin Tosun ile FOX Ana Haber Hafta Sonu’nu sunmaktadır.

Gülbin Tosun, 1995 yılında ülkemizin ilk haber kanalı Kanal E ekranlarında, haber spikerliği ve aynı zamanda muhabirlik yaptı. 1999 yılında Show TV ekranlarına geçip, Show TV’de Reha Muhtar’ın haber ekibinde yer alan Tosun o dönem Show TV’de gece haberlerini hazırlayan ve sunan isim oldu.

2011-2013 yılları arasında iş insanı Atıf Ünaldı ile evli kaldı, çocuğu yoktur.

Atıf ÜNALDI 1994 – 1996 seneleri içinde Anadolu.Net isimli Türkiye’nin ilk internet servis sağlayıcısının Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. 1996 – 1997 yılları içinde 1inci Dünya Hava Oyunlarının internet süpervizörlüğünü yapmış, bu esnada sporcuların internet ve intranet üzerinden kayıt sistemlerini gerçekleştirmiştir.

Yaz aylarında da FOX Ana Haber’i sunmaktadır.

2010 senesinden bu yana FOX TV’de “Gülbin Tosun ile FOX Ana Haber Hafta Sonu Bülteni’ni ve yazları FOX Ana Haber’i sunuyor.

2006 senesinde SKY Türk kanalında “Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri” programını sunuculuğu yapmış oldu.

2001 senesinde Londra Türk Radyosunda, Haber bültenleri hazırlayıp sunuculuğunu gerçekleştirmiş oldu.

2000 senesinde Kanal D kanalında sunuculuk ve spikerlik yapmış oldu.

1999 senesinde Show TV’de “Gece Haberleri” programını hazırladı ve sundu.

1995 senesinde Kanal E kanalında muhabir ve haber spiker olarak çalıştı.

You cannot copy content of this page