Boris Borisenko kimdir? Nereli? Boris Borisenko serveti?

18.03.2023

Boris Borisenko kimdir? Boris Borisenko serveti?

Arama motorlarında ve web sitemizde Boris Borisenko kimdir? Nereli? Boris Borisenko serveti? sorularına yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Boris Borisenko kimdir? Nereli? Boris Borisenko serveti? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Rus milyarderdir kendisi.

Adnan Oktar’ın İstanbul Vaniköy’de yıllardır kiracısı olduğu ünlü malikâne geçtiğimiz yıl ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç’e satılmıştı. Ancak alıcının Abramoviç olmadığı ortaya çıktı. Hürriyet’in edindiği bilgilere göre, mülkiyeti Mustafa Cüre’ye ait olan 10 dönümlük arazideki iki villa, İngiltere merkezli Pure Fueloil isimli şirketin sahibi Boris Borisenko tarafından 26 milyon dolara satın alındı.

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, 1 Mart tarihli haberinde, Rus milyarder Roman Abramoviç’in, Adnan Oktar’ın “kozmik villasını” satın aldığını yazdı. Türk basınında yankı uyandıran bu haberden sonra Hürriyet gazetesi de villanın Rus milyarder Boris Borisenko’nun aldığı bilgisini haberleştirdi.

Fatma Aksu’nun haberinde şu ifadeler kullanıldı:

“Adnan Oktar’ın gözaltına alındığı operasyona kadar yıllarca kiracı olarak oturduğu, Vaniköy sırtlarındaki ‘kozmik malikâne’si 26 milyon dolara Rus milyarder Boris Borisenko tarafından satın alındı.

You cannot copy content of this page