Zekeriya Efiloğlu eşi kimdir? Zekeriya Efiloğlu Ailesi? Zekeriya Efiloğlu kimdir?

17.03.2023

Zekeriya Efiloğlu eşi kimdir? Zekeriya Efiloğlu Ailesi? Zekeriya Efiloğlu kimdir?

Zekeriya Efiloğlu 28 Mart 1972 Yılında Ordu’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Ünye Anafartalar İlkokulu’nda; ortaokul ve liseyi yatılı olarak Samsun Lâdik Akpınar Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır.

Üniversiteyi ise Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olarak tamamlamıştır.

Aynı yıl kariyerine Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesindeki Hilalli İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaparak başlamıştır. Daha sonra ise Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Yunus Emre İlkokulu ve 100.Yıl İlkokulu’nda öğretmenlik yapmıştır.

Gaziantep’te Şehit Karayılan İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik, Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu ve Gaziantep Öğretmenevi ve ASO’nda Müdür olarak görev yapmıştır. Yüksek lisansı ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yapmıştır. Efiloğlu şuanda ise Gaziantep Şahinbey ilçesi Gülşen Batar Anadolu Lisesi’nde müdür olarak görev yapmaktadır. Yerel Gaziantep Metropol ve Gaziantep 27 Gazetelerinde bir süre köşe yazarlığı ve bazı kamu sitelerinde köşe yazarlığı da yapmıştır.

Bahar TV’de kendi hazırlayıp sunduğu Dönemeç Programı ve Kanal 5’te yine kendi hazırlayıp sunduğu Ahde Vefa ve Yansımalar Programını yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği Gaziantep Kurucu Başkanlığı ve bir eğitim sendikasının 8 yıl Şube Başkanlığı görevindedir.

You cannot copy content of this page