Seda Akgül kimdir? Kaç yaşında? Son hali? Seda Akgül kocası kim?

17.03.2023

Seda Akgül kimdir? Kaç yaşında? Son hali? Seda Akgül kocası kim? Seda Akgül, kısmetse olur? Kısmetse Olur Seda Akgül Instagram? Kısmetse Olur Seda Akgül yeni hali?

Arama motorlarında ve web sitemizde Seda Akgül kimdir? Kaç yaşında? Son hali? Seda Akgül kocası kim? Seda Akgül, kısmetse olur? Kısmetse Olur Seda Akgül Instagram? Kısmetse Olur Seda Akgül yeni hali? sorularına yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için Seda Akgül kimdir? Kaç yaşında? Son hali? Seda Akgül kocası kim? Seda Akgül, kısmetse olur? Kısmetse Olur Seda Akgül Instagram? Kısmetse Olur Seda Akgül yeni hali? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

Kendisi @sedaakgul kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Seda Akgül, 1971 yılında Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Kolejinde okuyan Seda Akgül, üniversite eğtimini Ankara Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümünü’nde tamamladı.

Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği bölümünü İsveç Üniversitesi’nden burslu bir şekilde okudu.

2004 yılında Washington’da Amerikan Sivil Toplum Örgütleri’nin seçmesi ile staj gördü.

Seda Akgül, uzun yıllar Ana haber spikerliği yapmıştır. Kariyerine TRT sınavlarını kazanarak başlayan Akgül, TV8’in kuruluş yıllarında görev yapmıştır.

Özellikle kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Avrupa Birliği’ne Doğru’ ve ‘Savaş Bağdat Yolunda’ gibi dış politika programlarıyla tanıtıyor.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, TV 8‘in kuruluş yıllarından beri bu kanalda görev yaptı, Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı Ana Haber Spikerliği ile de tanınmaktadır. OECD ve IMF’nin uluslararası toplantılarında da iki dilde sunuculuk yapmıştır.

Bunlar haricinde TÜRSAB, Allianz, ECA ve THY gibi önemli kuruluşların toplantılarında da iki dilde sunuculuk yapmıştır.

Akademik anlamda da çalışmaları bulunan Seda Akgül, 2004 – 2007 yılları arasında Işık Üniversitesi’nde İngilizce olarak Medya dersleri vererek akademisyenlik yapmıştır.

TV8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında ‘Erken Baskı’ isimli programı hazırlayıp sundu.

17 Eylül 2012 tarihinde Star TV ‘ye geçerek sabah haber kuşağı programı sunmaya devam etti.

You cannot copy content of this page