Barış Doster kimdir? Nerelidir? Hülya Arıksoy kimdir, nerelidir?

17.03.2023

Barış Doster kimdir? Nerelidir? Hülya Arıksoy kimdir nerelidir?

Hülya Arıksoy eşidir Barış Doster’in. Barış Doster kimdir, Barış Doster, 1973 yılında Kars‘ta doğmuştur. Babası psikiyatrist Besir Doster, annesi yazar Neşe Doster‘dir.

Barış Doster Kars Gazi İlkokulu’nu bitirdikten sonra istanbul’a taşındılar.

1990 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Barış Doster Aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, Türk siyasal yaşamı üzerine yazdığı tezle yüksek lisansını, Atatürk‘ün Kurtuluş Savaşı’nda izlediği dış politikayı, Türk dünyasına ve mazlum milletlere dönük yaklaşımını incelediği çalışmayla doktorasını tamamladı. Barış Doster, gazeteciliğe 1994 yılında başladı.

Barış Doster 1996- 2006 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinde çalıştı. İç ve dış politika üzerine çok sayıda haber, söyleşi ve yazı dizisi yaptı. Türk siyasal yaşamı, Türk dış politikası ve uluslararası ilişkiler konularında çeşitli dergi ve kitaplarda çok sayıda makalesi yer aldı. Latin Amerika, ABD ve İngiltere‘de uzun süreli araştırmalar yaptı. Barış Doster, 27 Ekim 2007 tarihinde Hülya Arıksoy ile İstanbul’da evlendi.

You cannot copy content of this page