Ayça 22 kimdir? Ayca_22 son hali, Ayca_22 kamera açtı? Ayça_22 oturum açtı ne demek?

17.03.2023

Ayça 22 kimdir? Ayca_22 son hali, Ayca_22 oturum açtı?

Bir virüsün anatomisi.

Ayça ismi ile binlerce insana bulaşan kendisi trojen bulaştırmanın klâsik yoluydu bir zamanlar.

Ayça_22 Olayı çeşitli sitelerde (genellikle pornografi siteleri) MSN bildiriminin klonunu sitelere işledi. Bu işleyiş ile sanki sizin MSN programınızdan bildirim gelmiş gibi gösterip o alana tıklamanızı sağlayacak şekilde dizayn edildi. Bu, bazen virüs bazense satış yapmak için kullanılan bir reklamcılık türüydü.

İnternetin kullanılmasının artmaya başladığı 2008 senesinden 2013 senesine kadar çoğu zaman karşımıza Ayça_22 çıktı. Çeşit çeşit sitelerde sörf ederken çevrimiçi oldu veya kamera açtı.

Ayça 22 kimdir? Ayca_22 son hali, Ayca_22 kamera açtı? Ayça_22 oturum açtı ne demek?

MSN olan dönemlerde, milletin oturum açtığı durumda yandan, bi bildirim penceresi çıkardı, içeride kişinin resmi ve adı rumuzu vs. Genelde güvenli olmayan sitelerde bu ayça_22 hep bi oturum açtı, yada sana istek gönderdi gibi bi bildirim çıkardı. Milletin dikkati çekmek için bu bildirime tiklayanlarin bilgisayarina virüs bulasirdi. MSN döneminden en çok akılda kalan şey ise “Ayça_22”ydi. O zamanlarda gezindiğimiz birçok sitede, “Ayça_22 kamera açtı” gibi bildirimlerle karşılaşıyorduk. Daha sonra farklı fotoğraflarla da karşımıza çıkan bu kişinin kim olduğu ise hiç kimse tarafından bilinmiyordu. Bu da “Ayça_22”nin internet tarihinin en büyük gizemlerinden biri hâline gelmesini sağladı

You cannot copy content of this page