Ali Haydar Bozkurt kimdir, nereli, kaç yaşında? Ali Haydar Bozkurt ilk eşi? Eşi kimdir?

17.03.2023

Ali Haydar Bozkurt kimdir, nereli, kaç yaşında? Ali Haydar Bozkurt ilk eşi? Eşi kimdir?

Ali Haydar Bozkurt, 1967 yılında doğdu. Ali Haydar Bozkurt Malatya’da dünyaya geldi ancak Adana’da büyüdü. Malatya doğumlu ama yetişme ortamı Adana.

Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında, 29 yaşında profesyonel çalışma hayatına başlamak için İstanbul’a geldi

2013 yılında oyuncu aktrist Melike Güner ile evlendi. Profesyonel olarak tiyatro çalışmaları yaptı. Toyota Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı. Bu görevle birlikte ALJ Holding CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmekte.

Bozkurt, Adana ile ilişkilerini hiç koparmadı ve ekonomik sosyal ve kültürel aktivitelerini Adana’ya taşıdı. Bu etkinliklerden en önemlisi de kendisinin aktif rol aldığı Portakal Çiçeği Festivalidir.

Ali Haydar Bozkurt, Çukurova Üniversitesi’nden İşletme Lisans derecesine sahiptir ve Türkçe ve İngilizce konuşmaktadır.

Abdul Latif Jameel’in ana faaliyet alanlarına ulaşım, mühendislik ve imalat, finansal hizmetler, arazi ve gayrimenkul, enerji ve çevre hizmetleri, tüketim ürünleri, reklam, medya ve sağlık hizmetleri dahildir. Merkezi MENAT bölgesinde bulunan Abdul Latif Jameel, Avrupa, Afrika, Asya ve Pasifik, Kuzey ve Güney Amerika’yı kapsayan altı kıtada 30’u aşkın ülkede varlık göstermektedir.

Şirket, 40’ı aşkın milletten yaklaşık 11.000 kişiyi istihdam etmektedir.

2013 yılında oyuncu aktrist Melike Güner ile dünya evine girdi.

You cannot copy content of this page