Seda Öğretir kimdir, kaç yaşında? Seda Öğretir’in eşi kimdir?

24.02.2023
Seda Öğretir kimdir, kaç yaşında? Seda Öğretir’in eşi kimdir?

Seda Öğretir kimdir, kaç yaşında? Seda Öğretir’in eşi kimdir?

27 Nisan 1980 Eskişehir doğumlu olan Seda Öğretir, tv haber sunucusudur. Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olan Seda Öğretir, mesleğe 2001’de hemşerisi ve aile dostu olan oyuncu-sunucu Beyaz (Beyazıt Öztürk) sayesinde başlamıştır. Önce Kanal D’de Beyaz Show’da yapım yardımcısı olarak çalıştı, sonra da Euro D’de çalıştı.

Daha sonra Kanal D’de yaz dönemlerinde Hafta sonu Haberleri’ni sundu. 2009 yılında CNN Türk’e geçti. 2010 yılında Bugün programını Serdar Cebe’yle beraber sundu. Daha sonra NTV’ye geçerek Öğle Bülteni’ni sundu. Seda Öğretir, halen NTV’de haber sunuculuğu yapmaktadır. Çocuk edebiyatı yazarlığı da yapan Seda Öğretir’in, Kefi’nin Maceraları adıyla iki kitaplık bir serisi bulunmaktadır. 2018 GQ Türkiye Ödül Töreni’ni sunmuştur.

Peki Seda Öğretir evli mi, Seda Öğretir eşi kim? İnternette sürekli aratılan bu soruların cevaplarını araştırırken, tanıdık bir isim çıktı karşımıza. Evet Seda Öğretir’in eşi tanıdık bir isim olan Cem Öğretir’dir. Cem Öğretir de Seda Öğretir gibi tv sunucusudur. 2006 yılında evlenen Cem Öğretir-Seda Öğretir çiftinin Ada isminde bir kız çocukları vardır.

Seda Öğretir meslektaşı 2006 yılında Cem Öğretir ile evlendi. Çiftin bir kız çocukları var.

You cannot copy content of this page