Adıyaman’da polis cinnet geçirdi, 2 polis şehit oldu

28.04.2024
Adıyaman’da polis cinnet geçirdi, 2 polis şehit oldu

Adıyaman Altınşehir Polis Karakolu’nda meydana gelen olayda iddiaya göre, karakolda görevli bir polis memuru, görev başındaki diğer polis memurlarına silahla ateş etti. Olayda 2 polis amiri hayatını kaybetti, 8 polis de yaralandı.

Adıyaman Valisi Osman Varol yaptığı açıklamada, bir polis memurunun 2 meslektaşına beylik silahıyla ateş açtığını belirterek, “Polis Merkezi Amiri Başkomiserimiz ve Ekipler Amiri Komiserimiz hemen hastaneye kaldırılmıştır. Tüm acil müdahaleler yapılmış ve maalesef her ikisi de kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Saldırıyı gerçekleştiren polis memuru da yaralı şekilde etkisiz hale getirilmiş, o da hastanede gözetim altında, devletin elinde şu an. Bunun dışında başka yaralı yok.” dedi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saat 20.15 sıralarında, Adıyaman Altınşehir Polis Merkezi Amirliği’nde görev yapan polis memuru S.U.Ş’nin kendi beylik silahıyla Polis Merkezi Amiri K.Ü. ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri G.Ö’yü yaraladığını belirtti.

Olayın faili S.U.Ş’nin etkisiz hale getirilerek gözaltına alındığını aktaran Yerlikaya, “Ağır yaralı olarak hastaneye sevk edilen Polis Merkezi Amirimiz K.Ü. ve Ekipler Amirimiz G.Ö. hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak maalesef şehit olmuştur. Olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

You cannot copy content of this page