Ferhat Gedik Biyografi? Ferhat Gedik kimdir? Ferhat Gedik nerelerde görev yaptı?

21.02.2023

Ferhat Gedik Biyografi? Ferhat Gedik kimdir? Ferhat Gedik nerelerde görev yaptı?

Evli ve iki çocuk babası olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, Hatay’da doğmuştur ve Askeri okul eğitimi de almıştır. Ferhat Gedik, Eren Bülbül ile 11 Ağustos 2017 tarihinde şehit oldu. Eren Bülbül’ü koruma amacıyla kendisini siper eden şehidimiz, 41 kurşunla şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Eren Bülbül ve astsubay Ferhat Gedik’in şehit edildiği saldırıyı gerçekleştiren grupta yer aldıkları belirlen terör örgütü mensuplarına yönelik Giresun’un Güce ilçesi kırsalında 31 Mayıs 2018’de gerçekleştirilen operasyonda, gri kategorideki “Soreş” kod adlı Barış Coşkun ve “Berhudan” kod adlı Bedrettin Çeliker etkisiz hale getirilmişti.

Şehadetinin 5. yılınd Eren Bülbül’ü korurken şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sırasında Eren Bülbül’ü korurken şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Şehidin Bekbele Mahallesi’ndeki mezarına giden eşi Cemile Gedik ve çocukları, buraya çiçek bıraktı.

Buradaki program kapsamında Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

You cannot copy content of this page