Kızılcık Şerbeti Çimen kimdir? Gerçek adı? Doğa’nın kardeşi kimdir? Selin Türkmen Kimdir?

20.01.2023

Kızılcık Şerbeti Çimen kimdir? Gerçek adı? Doğa’nın kardeşi kimdir, kaç yaşında? Selin Türkmen Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

“Kızılcık Şerbeti” dizisinde Çimen, okul müdürü ve Doğa’nın sorunlu annesi Kıvılcım’ın küçük kızıdır. Kıvılcım’ın müdür olduğu okulda okuyor. Aynı zamanda Metehan ile sorunlar yaşayan bir kişiliktir. Doğa’nın ise hem kardeşi hem de sırdaşıdır.

Annesinin katı hayat tarzında sıkışıp kalmış, ablası Doğa’nın evlenmesinden yana olan genç ve akıllı bir karakter olan Çimen, aynı zamanda Metehan’ın ilgi duyduğu bir karakterdi.

“Kızılcık Şerbeti” dizisinde Çimen karakterini canlandıran Selin Türkmen hakkında internet ortamında çok fazla bilgi bulunmuyor.

İzmir doğumlu olan Türkmen hem tiyatro oyuncusu hem de seslendirme sanatçısıdır.

İzmir’de eğitimini tamamlayan Türkmen Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirmiştir.

Daha sonra İstanbul Şehir Tiyatroları’nda da görev almıştır.

Kızılcık Şerbeti Çimen kimdir? Gerçek adı? Selin Türkmen Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

2 Ağustos 1979’da İzmir’de doğan 43 yaşındaki Evrim Alasya Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuğa ilk olarak 1999 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda başlamıştır. Birçok farklı projede yer alan Alasya, asıl çıkışını Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yakalamıştır.

Selin Türkmen yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Eğitimini Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Daha önce Hekimoğlu dizisinde rol almıştır. Kariyerine Tuncay Altunoğlu’nun menajerliği altında sürdürmektedir. Instagram’da sselinturkmenn ismiyle paylaşımlarına devam eden Selin Türkmen’in bu mecrada 12.9K takipçisi bulunmaktadır. Modayı yakından takip eden oyuncunun stili sosyal medyada yoğun övgü almaktadır.

You cannot copy content of this page