Mehmet Güllüoğlu Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

27.12.2022

1982 Konya doğumlu, AFAD Başkanı‘dır. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Güllüoğlu, Katar, Kenya, Ürdün, Lübnan, Filistin Mısır gibi yerlerde görev yapmıştır.

Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı. 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürü görevinde bulundu. 2017 yılında başladığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevine getirildi. 8 Aralık 2020 tarihinde Tanzanya Darüsselam Büyükelçisi olarak atandı.

Mehmet Güllüoğlu, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı.

Dr. Güllüoğlu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmekte olan Dr. Mehmet Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı.
Dr. Mehmet Güllüoğlu halen 2017 yılının Ağustos ayında atandığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Dr. Güllüoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını ifa etmektedir.

You cannot copy content of this page