ALFA Solar Enerji kimin, ALFA Solar Enerji’nin sahibi kimdir?

07.11.2022

ALFA Solar Enerji kimin, ALFA Solar Enerji’nin sahibi kimdir?

Şirket Kadir Karabaş tarafından kuruldu.

Kadir Karabaş, 2 Ocak 1955 yılında Giresun ili Bulancak ilçesinin Bostanlı köyünde dünyaya geldi.

İlköğrenimini Bostanlı Köyü ilkokulunda, ortaöğrenimini Bulancak ortaokulunda tamamladı. Lise eğitimin Bulancak Lisesinde devam etti ve ilk mezunları arasında bitirdi.

Üniversite eğitimine Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Makine Mühendisliği bölümünde başladı ve 1979 yılında mezun oldu.Üniversite bitirme tezinde basınçlı kaplar ve kazanlar konusunda hazırladı. İki yıl kadar proje ve imalatçı firmalarda mühendis olarak çalıştı. Öğrenci olarak geldiği Ankara’da Sanayici İş Adamı olarak iş hayatına atıldı.

1981 yılında çok ortaklı bir şirketin hissedarı olarak fabrika müdürlüğü yaptı. İmalat konusundaki deneyimlerini kendi işinde devam etmek istedi ve 1986 yılında Alfa Makine Kazan Sanayii markasıyla Ostim Sanayi Sitesinde üretime başladı. Basınçlı kap ve kazan imalatı yapan firma ürün kalitesi ve geniş vizyonu ile çok hızlı bir büyüme kaydetti. Taleplere yetersiz kalan Ostim Sanayii Sitesindeki Tesis 1997 yılında yeni bir yatırımla 9000 m² açık alanda 5000 m² imalat alanına sahip yeni fabrikasına Alfa Makine Kazan Sanayii A.Ş. unvanıyla taşındı.

Kadir KARABAŞ Alfa Makine Kazan Sanayii A.Ş.’nin 1998-2005 yılları arası yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Ayrıca Hasanoğlan Sanayiciler Derneğinin (HASİAD) kurucu önderlerinden oldu ve 2003-2005 yılları arasında HASİAD Başkanlığı görevini yürüttü.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kadir KARABAŞ, 04 Kasım 2005 tarihinde hayata veda etti.

Alfa Makine Sanayii; 1986 yılı başında Ostim Sanayii Sitesinde kuruldu.

Kalorifer kazanları, buhar kazanları ve ekipmanlarının imalatı yapıyor.

ALFA, 1996 yılında Samsun yolu 30. Km Hasanoğlan Sanayii Bölgesinde yaklaşık 17,5 dönüm arazi üzerinde 5.000m² imalat alanına sahip yeni ve modern fabrikasını kurmuş, yeni makineler ve techizatlarla donatmıştır.

2008 yılında mevcut araziye 5 dönüm arazi ilavesi yapılmış, üzerine 9.000 m² kapalı alana sahip yeni fabrika binası tamamlanmıştır.

Üretimine toplam 22,5 dönüm üzerine kurulu 14.000 m²’lik tesisinde devam etmektedir.

Böylece imalat kalitesini, ürün çeşidini ve istihdamı önemli ölçüde arttırmıştır.

Alfa Yeni Tesislerinde ısı cihazları, klima santrelleri imalatının yanında, Jiletli Tel, Yüksek Basınçlı Cebri Borular-Dirsekler, Patlamaya (Roketatar, Lav Silahları, El Bombaları) Dayanıklı Çelik Konteyner ve her türlü makine imalatınıda yapmaktadır.

You cannot copy content of this page