Şehit P.Söz. Er Fırat Güner Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Evli Mi?

06.11.2022

Şehit P.Söz. Er Fırat Güner Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Evli Mi?

Kahreden şehit haberini Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 05 Kasım 2022 tarihinde, BTÖ mensuplarınca önceden döşenen El Yapımı Patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ancak P. Uzm. Çvş. Halil Yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

MSB, bir askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada “Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 05 Kasım 2022 tarihinde, BTÖ mensuplarınca önceden döşenen El Yapımı Patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanarak hastanede tedavisine devam edilen kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Fırat GÜNER yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur” ifadelerine yer verildi.

Hatay’ın Altınözü ilçesi nüfusuna kayıtlı şehit Güner’in cenazesinin, Kıyıgören Mahallesi’nde ikindi namazının ardından düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

You cannot copy content of this page