Fatma Mavi kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Fatma Mavi ne iş yapıyor? Fatma Mavi olayı nedir? Neden öldü?

03.11.2022

Fatma Mavi kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Fatma Mavi ne iş yapıyor? Fatma Mavi olayı nedir? Neden öldü?

Bundan tam 2 yıl önce Medya sektöründe çalışan 31 yaşındaki Fatma Mavi hayatını kaybetti. Olayın ardından çalışma yapan Bahçelievler Asayiş Büro Amirliği ekipleri Mavi’nin en son E. A’yla görüştüğünü belirledi. Gözaltına alınan E. A’nın, tartıştığı Fatma Mavi’yi önce boğduğunu daha sonra da benzin alıp yaktığını söylediği öğrenildi.

Şirinevler Mahallesi Mahmutbey Caddesi 4. Sokakta 1 Kasım 2020 günü sabah 09.00 sıralarında meydana gelen olayda, 5 katlı apartmanın ikinci katında patlama meydana geldi.

Olay yerine gönderilen itfaiye ekipleri salon kısmında 31 yaşındaki Fatma Mavi’nin cesediyle karşılaştı. 2 yıldır burada oturduğu öğrenilen Mavi’nin öldüğü patlamayla ilgili çalışmalarını derinleştiren Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Fatma Mavi’nin en son irtibatta olduğu kişilerle ilgili çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda genç kadının en son E.A., ile sık sık görüştüğünü tespit etti.

Elde edilen bilgiler ışığında çalışma başlatan Bahçelievler Asayiş Büro Amirliği ekipleri E. A’yı gözaltına aldı.

E. A’nın ifadesinde, “Gece Fatma ve yanında bulunan 2 kadınla buluşup Taksim’e gittik. Sabah 07.00 sıralarında olayın yaşandığı eve geldik. Başka bir kadın yüzünden bu sırada Fatma’yla aramızda kıskançlık tartışması çıktı. Kendimi tutamadım. O an cinnet getirdim ve Fatma’yı ellerimle boğdum.

Sonra A. S., adlı arkadaşımı çağırdım. Benzin istasyonuna gittik. Ona para vererek benzin aldırdım. Sonra eve geldim. A.S. çıkmadı yukarı. Ben daha sonra benzini dökerek evi ateşe verdim. Fatma’yı da yaktım” dediği öğrenildi.

Ellerinde ve kollarında yanıklar bulunan E. A’nın ifadesinin ardından Bahçelievler Asayiş Büro Amirliği ekipleri A. S’yi de gözaltına aldı.

You cannot copy content of this page