Gangubai Kathiawadi kimdir? Gangubai Kathiawadi konusu, gerçek hikayesi? Gangubai Kathiawadi gerçek mi?

31.10.2022

Gangubai Kathiawadi kimdir? Gangubai Kathiawadi konusu, gerçek hikayesi? Gangubai Kathiawadi gerçek mi?

Gangubai Kathiawadi, Sanjay Leela Bhansali tarafından yönetilen ve Bhansali ve Jayantilal Gada tarafından üretilen 2022 Hintçe Hintçe biyografik suç drama filmidir. Filmde başrolde Ajay Devgn, Shantanu Maheshwari, Vijay Raaz, Indira Tiwari, Seema Pahwa ve Varun Kapoor ile baş karakter olarak Alia Bhatt rol alıyor.

Gangubai Kathiyawadi (1939 doğumlu) Hindistan’ın Kathiawar kentinde yaşayan bir Hintli Suçlu, Don, Seks İşçisi, İşkadını ve Tartışmalı Kişilik. Ayrıca, Hera Mandi’nin kırmızı ışıklı bölgesinde seks raketi yaptı. 60’lı yıllarda Mumbai’deki güçlü gücünü sürdürdü.

Ancak, eşi onu Rs’ye sattığında hayatı değişti. 500. Sonra hiç arkasına bakmadı ve bir daha başlamadı. Mumbai’ye ulaştı ve film endüstrisinde şansını denedi. Yine de, rüyasını yerine getiremedi.

Yeraltı dünyası olarak ortaya çıktı. Şimdi Sanjay Leela Bansali hikayesini büyük ekranda çekmeyi planlıyordu. Yapımcılar Hintçe filmin haklarını getirdiler. Buna ek olarak, Alia Bhatt, Gangubai’nin başrolüne de yaklaştı.

Her şey plana göre giderse, film 11 Eylül 2020’de tiyatroları sallayacak şekilde ayarlanmış. Bhatt, yeni zorlu rolü için de hazırlanıyor.

Harjeevan Das Kathiyawadi, 1939’da Kathiawar’da doğdu. Yerleşmiş bir aile geçmişinde büyüdü. Ayrıca, annesi ve babasının tek kız çocuğuydu. Bu nedenle, bütün isteklerini yerine getirmeye çalıştılar.

Yerel bir Gujarat devlet okuluna katıldı ve 12. sınıfa kadar çalışmalarını tamamladı. Yine de bazı nedenlerden dolayı kolejine devam edemedi.

Kathiawar, Gujrat’taki yerel kraliyet ailesiyle bağlantıları olan öğretmenlerin yanı sıra bir avukat ailesinde Gangubai Harjivandas olarak dünyaya gelen Gangubai Kathiawadi/Kothewali, başka hiçbir şeye benzemiyordu. Yeni bir hayata başlamak ve Hint eğlence endüstrisinde, Bollywood’da kariyer yapmak için babasının muhasebecisi ile hayallerindeki şehir Mumbai’ye (o zamanlar Bombay) kaçtığında henüz genç bir kızdı. Ancak, Gangubai’nin sevgilisi kısa süre sonra onu kırmızı ışık bölgesine 500 Yen’e (şu anda enflasyonla birlikte yaklaşık 41.000 Yen (veya 545 $) satarak) ihanet etti ve onu bir daha asla eve dönmeyeceğine karar vermeye itti.

Oyuncu Alia Bhatt Gangubai Kathiawadi olarak

Gangubai, koşulların kurbanı olmak yerine, Kamathipura’daki en imrenilen ticari seks işçilerinden biri olmak için önüne çıkan fırsatları değerlendirdi. Erken dönem esnekliğinin en iyi örneklerinden biri, mafya don Karim Lala’ya, onun uşaklarından biri ona vahşice saldırdıktan sonra, patronun “kız kardeşi” olarak kabul edilip intikamını almasından sonra yaklaşması gerçeğidir. Böylece kendisini, sayısız yetkili ve benzer şekilde güçlü kişilerle temaslar kurduğu gangsterler dünyasında buldu ve yavaş yavaş zirveye yükseldi.

Bununla birlikte, birçok kişinin bahsetmediği en önemli husus, madamın diğer kadınları sömürmek veya onları fuhuşa zorlamak için asla kendi konumunu kullanmamış olmasıdır. Aslında, kadın güçlendirme zirvelerinde ve o zamanki Başbakan Jawaharlal Nehru’da toplumdaki çalışma alanının gerekliliğini savunmasına rağmen, iddiaya göre bununla ilgili davaları desteklemek için çalışırken yaptı. Yetimlerin iyileştirilmesi için harekete geçirici eylemlerden, mesleğe sıkışmış birkaç kadını danışmanlığa ve geri göndermeye kadar, sevgiyle “Maa” (anne) olarak adlandırılan her şeyi yaptı.

2008 yılında, Gangubai Kathiawadi’nin Mumbai’ye ilk gelişinden yaklaşık elli yıl sonra, Kamathipura’daki evinde kalp durmasından öldüğü bildirildi. O zamanlar 68 ya da 69 yaşındaydı, ardından bölgeye kendisine ve genelev hanımı olmasına rağmen yaptığı işe saygı şeklinde heykeller dikildi. Geride dört evlatlık çocuk bıraktı. Yıllar boyunca Kamathipura Kraliçesi hakkında birçok ciddi iddia ortaya atıldı, ancak bunların hiçbiri kanıtlanmadığı için söyleyebileceğimiz tek şey, onun aynı zamanda hem ürkütücü hem de etkileyici olduğu.

You cannot copy content of this page