Material girl ne demek? Material girl ne demek sosyal medya? Material girl ne anlama gelir?

23.10.2022
Material girl ne demek? Material girl ne demek sosyal medya? Material girl ne anlama gelir?

Material girl ne demek? Material girl ne demek sosyal medya? Material girl ne anlama gelir?

Material girl ne demek sosyal medya? Material Girl ne demek TikTok? Material girl ne anlama gelir? Material girl ne demek? Material girl ne anlama gelir?

Sizde Material girl ne demek sosyal medya? Material Girl ne demek TikTok? Material girl ne anlama gelir? Material girl ne demek? soruların yanıtını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bilmeyenler için material girl demek; statu, para, araba markasi, kredi karti limitleri, yakisiklilik, efendilik, agir baslilik, delikanlilik, durustluk ve buna benzer olculebilir seyelere onem veren kız demek.

s., i. maddi, özdeksel, cismani; bir şeyin esasına ait; bedensel; önemli, mühim, gerekli; to ile değgin, etkili; i. madde, malzeme; çoğ. gereçler; bez, dokuma, kumaş. material wellbeing maddi refah.

Material Girl, Amerikalı pop müzik sanatçısı Madonna’nın ikinci albümü Like a Virgin’den çıkan ikinci teklidir. Şarkı ayrıca 1990 yılında yayınlanan toplama albümü “The Immaculate Collection”da da yer almıştır. Şarkı, Madonna’nın Like a Virgin başarısından sonra Madonna’ya bir kez daha ilk 10’u tattırmıştır. Şarkı, Şubat 1985’te ABD’de “Billboard Hot 100” listesinde 43 numaradan giriş yaparak hızla 2 numaraya kadar tırmanmış ve 2 hafta 2 numarada kalmıştır. Şarkıdaki bas sesleri, The Jacksons grubunun 1980 yılı şarkısı “Can You Feel It”in bir benzeridir.

Şarkı, 2003 yılında Q Magazine’in düzenlediği “En İyi 20 Madonna Şarkısı” listesinde 15 numarada yer almıştır. Şarkı için çekilen video-klipte Madonna, Marilyn Monroe’yu canlandırmaktadır. Klipte zengin bir yapımcı Material Girl’ün klibini izlemektedir ve yardımcısına Madonna ile tanışmak istediğini söyler ve yapımcı istediği zaman bunu yapabileceğini söyler. Yapımcı daha sonra fakir bir stüdyo çalışanı rolüyle Madonna’ya yaklaşmaya çalışır ama Madonna’nın elmaslar istemesinden dolayı yaklaşması uzun sürer, en sonunda sevgili olurlar ve klip Madonna ile yapımcının öpüşme görüntüsü ile sona erer. Klip Marilyn Monroe taklidi içermesi ve Madonna’nın genç kız görünüşünün yanında tuvaletli ve bakımlı saçları ile ilk görüntüsü olduğu için büyük beğeni kazanmıştır. Şarkı’nın klip çekimi Madonna’nın Sean Penn ile tanışmasına vesile olmuştur. Bu klipte tanıştıktan sonra evlenmişlerdir. Şarkı The Virgin Tour ve Re-Invention Tour’da seslendirilmiş, Who’s That Girl Tour’da Like a Virgin ve Dress You Up ile karıştırılmış şekilde seslendirilmiştir. Şarkı Celebration ve The Immaculate Collection’da yer almaktadır.

Material girl; maddiyata önem veren kız anlamına gelir. Yani bir kişi karşısındaki insanlar bir iletişim kurarkan onun ne kadar zengin olduğuna arabası olup olmadığına ya da ne kadar para harcayıp harcamadığına bakarak ona değer veriyorsa bu kişi material girl dir

You cannot copy content of this page