Gökhan Sami Baykara kimdir? Nereli, kaç yaşında?

15.10.2022

Gökhan Sami Baykara kimdir? Nereli, kaç yaşında? Gökhan Sami Baykara fotoğrafları

Kendisi haham Gökan Sami Baykara olarak bir döneme damga vurmuş, ismi hayli konuşulan bir isimdir.

Şöyle ki Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü hapishaneye girdiği dönemde kendisiyle aynı koğuşta bulunan haham Gökhan Sami Baykara ile yaşadığı bir diyaloğu aktardı.

Uzun bir süre gündemi megul etti bu konu.

Söz konusu iddialar kısaca 2000 yılında ceza evindeyken ona hücre arkadaşlığı yapmış ve Yahudileri kötüleyen ayetleri okumaması karşılığında birçok maddi teklifte bulunmuştur.

Peki Gökhan Sami Baykara kimdir? Nereli, kaç yaşında? Gökhan Sami Baykara fotoğrafları, Gökhan Sami Baykara şuan nerede, Gökhan Sami Baykara kaç yaşında gibi soruların yanıtları var mı?

Cübbelinin 29 Haziran 2019 tarihli açıklaması aşağıdadır.

“2000 tarihinde hapishaneye girdiğimde yanıma hahambaşı verdiler. Haham başıymış Gökhan Sami Baykara. Dinler arası diyalogun mimarlarındanmış. Sana bir teklifim var, dedi “FETHULLAH GÜLEN Manhattan’a (Amerika) geldi, bizim orada lobilerimiz var, anlaştı, onun önü açıldı, dünyada hüküm sürecek” dedi. 20 sene evvelki teklifi söylüyorum. Sonra arada birkaç teklif daha oldu. İsrail’in aleyhine olan ayeti hadisleri okumamı istediler. Çok defa FETÖ bize geldi gitti. Hahambaşı hapisten çıktı, beni aramaya devam etti. Telefonu değiştirdim daha da bilmem ne oldu. Bomba olarak askerin başına milletin başına düştüler. Bunu ben 2009’da anlıyorum da siz nasıl anlamıyorsunuz 2015’te? Namaz kılıyorlar, hanımları mesture dediler hep. İnsanın kafasının içine bak, bunlar dışarıya çalışıyor, dış güçlere çalışıyor. FETÖ’nün bu kadar güçlü olduğunu bilmiyordum.”

Maalesef Gökhan Sami Baykara kimdir? Nereli, kaç yaşında? Gökhan Sami Baykara fotoğrafları, Gökhan Sami Baykara şuan nerede, Gökhan Sami Baykara kaç yaşında gibi soruların yanıtları internet ortamında bulunmamaktadır.

Cübbeli Ahmet kimdir, nereli ve kaç yaşında? Cübbeli Ahmet Hoca hayatı hakkında

Halk arasında ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, 27 Şubat 1965 yılında İstanbul’un Fatih semtinde doğmuştur. İstanbul’un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa cemaatinin önde gelenlerindendir.

Ahmet Mahmut Ünlü, medyada yer alan tartışmalı ifadeleri, yazdığı kitaplarla ve verdiği vaazlarla tanınmaktadır.

Çocukluk yaşlarında cübbeye ilgi duyması ve giymesinden dolayı adaşı olan yaşıtlarından ayırt edilmek için Cübbeli Ahmet olarak çağrılmaya başlandı. Nakşibendi tarikatının İsmailağa kolu olarak bilinen dergâhta liderlik konumunda olup, geçtiğimiz günlerde vefat eden Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ünlü, 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa Camisi’nde medrese eğitimine devam etti.

İlk defa 1983 yılında 17 yaşındayken hacca giden Mahmut Ünlü, ileri derecede şeker hastası olması sebebiyle askerlik hizmetinden muaf oldu. İsmailağa Camisi’nde kurduğu ders halkalarında on sene içerisinde birçok insana ulaşarak yaşamına devam eden Ünlü, 1990’da merkezi Fatih’te olan Fatih Hak ve Hizmet Vakfı’nı kurdu.

Fatih Hak ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul’un Beykoz semtindeki 20 dönüm arazi üzerine kurulu külliyenin yapılmasına önderlik etti. Külliyeye, Hazine arazisi üzerinde kaçak olarak inşa edilmesinden dolayı el konuldu ve Hazine’ye devredildi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün resmi eşi Mine Ünlü, bir de ‘resmi nikahlı olmayan’ eşi Büşra Mihrimah Ünlü, olmak üzere 2 eşi, 8 çocuğu vardır.

Kendisi Lâlegül dergisinde dualar ve yazılar yazmakta olup ayrıca her perşembe akşamı Lâlegül TV’de ve Lâlegül FM’de sohbet programı yapmakta, gündemle ilgili konuları Ehl-i Sünnet dairesi çerçevesinde değerlendirmektedir.

You cannot copy content of this page