Somer Şefin Annesi kimdir? Somer Sivrioğlu’nun Annesi Kimdir, nereli, kaç yaşında? Somer Şef’in annesi nereli?

14.10.2022
Somer Şefin Annesi kimdir? Somer Sivrioğlu’nun Annesi Kimdir, nereli, kaç yaşında? Somer Şef’in annesi nereli?

Somer Şefin Annesi kimdir? Somer Sivrioğlu anne babası kimdir, nereli, kaç yaşında? Somer Şef’in annesi nereli? Somer Şefin Annesi kimdir? Somer Sivrioğlu’nun Annesi Kimdir, nereli, kaç yaşında? Somer Şef’in annesi nereli?

Somer Sivrioğlu’nun annesi kimdir, Somer Sivrioğlu’nun burcu nedir, Somer Sivrioğlu boyu kaç cm, Somer Sivrioğlu nerede çalışıyor vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

1971 yılında İstanbul’da hayata gelen Somer Sivrioğlu, 1996 senesine kadar Türkiye’de yaşadı. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu, biraz zaman sonra master yaptı. 24 yaşındayken 1995 yılında Yüksek Lisans yapmak ve akademik kariyer adına Avustralya’ya gitti. Avusturalya’da yüksek lisans yaparken şeflik kariyerine ilk adımını gerçekleştirdi. İlk defa restoranlarda yöneticilik yaptıktan ardından menüsünde Türk lezzetlerinin olduğu kendi restoranını Sidney’de kurdu. MasterChef Avustralya’da misafir jüri üyesi biçiminde yer aldı. 2015 senesinde David Dale ile beraber yazdığı Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera isimli kitabı yayımlandı. 2018 senesinde itibaren TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye isimli aşçılık yarışmasında jüri üyeliği yapmakta. Aslen Eskişehirli’dir.

MasterChef yarışmasında jüri üyeliği üstlenen Somer Sivrioğlu, yarışmada hem sert yorumları hem de mizahi sayesinde dikkatleri üstüne çekiyor. Kendine ait bir restoranı bulunan Sivrioğlu’nun annesi de sosyal medyada ilgi topluyor. Sevilen şefin annesi de kendisi gibi bir şef olduğu öğrenildi.

Masterchef jürisi Somer Sivrioğlu, 25 Mayıs 1971’de İstanbul’da hayata geldi. Ünlü şef ikizler burcudur.

Masterchef jürisi ünlü şef Somer Sivrioğlu’nun boyu merak konusu oldu. Yapılan araştırmalar sonucu ünlü şefin boyunun 195 olduğu öğrenildi.

Ankara Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik Bölümü’nde eğitim alan Somer Şef akademik kariyeri adına Avustralya’ya gitti. Avustralya’da master gören ve şeflik kariyerine ilk adımını attı Somer Sivrioğlu, bir zaman restoranlarda yöneticilik yaptıktan ardından menüsünde Türk lezzetlerinin yer verdiği ilk restoranını Sydney şehrinde açtı. MasterChef Avustralya’da konuk jüri olan ve 2015 senesinde Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera isimli kitabını yazan Somer Şef, 2018 senesinden beri TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye’de jüri üyeliği yapmakta.

Avustralya’da eşi Aslı Sivrioğlu’yla iki restoranı bulunan ve daha sonrasında İstanbul’a MasterChef programında jüri olmak adına gelen Somer Sivrioğlu, eşini İstanbul’da esmer bir kızla aldatmış ve iddialar fazlaca konuşulmuştu. 2001 yılında evlenen çift bu iddialar üstüne 2021 senesinde boşandı.

Giyim tarzı ve sempatik hareketleriyle ile herkesi kendine sevdiren Somer Şef’in kıyafetleri, izleyicilerden büyük beğeni alıyor. Masterchef Türkiye hayranları, Somer Şef’in nereden giyindiğiniz çoğunlukla merak ediyor. Ancak yaptığımız araştırmalar sonucu net bir marka bulamadık.

MasterChef’in köstebeği olarak tanınan ve elenecek yarışmacıları daha önce açıklayan kişi, MasterChef Türkiye jüri üyelerinin bölüm başına 60 bin TL kazandığını ileri sürdü.

MasterChef’in sevilen jüri üyesinin Derin ve Deniz adında iki çocuğu var. Ancak çocuklarının net yaşı bilinmemektedir.

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu, biraz zaman sonra master yaptı. 24 yaşındayken 1995 yılında Yüksek Lisans yapmak ve akademik kariyer adına Avustralya’ya gitti. Avusturalya’da yüksek lisans yaparken şeflik kariyerine ilk adımını gerçekleştirdi.

Şapkaları veren The Sydney Morning Herald’dan 2015 yılında Yılın En İyi Kahvaltısı ödülünü aldı. 2017 yılında Avustralya’nın En İyi Spesiyal Restoranı Ödülü’nü almaya hak kazandı. Ulusal çapta Yılın En İyi Restoranı ödülü aldı.

2007 senesinde Sidney’de Türk lezzetlerinden meydana gelen menüsüyle, kendi restoranı Efendy’i kurdu. Akademik kariyer yapma isteğiyle gittiği Sidney hikayesini Efendy ile taçlandırdı.

MasterChef’in sevilen jüri üyesinin nerelerde şeflik yaptığı merak ediliyor. Somer Şef hem Türkiye’de hem de Avusturalya’da aktif şeflik yapmakta.

You cannot copy content of this page