Lil Zey Kimdir? Gerçek adı? Zeynep Tanyalçın Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Lil Zey Sevgilisi, Lil Zey Khontkar kardeş mı?

10.10.2022
Lil Zey Kimdir? Gerçek adı? Zeynep Tanyalçın Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Lil Zey Sevgilisi, Lil Zey Khontkar kardeş mı?

Lil Zey Kimdir? Gerçek adı? Zeynep Tanyalçın Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Lil Zey Sevgilisi? Lil Zey Khontkar kardeş mı?

Lil Zey veya gerçek adıyla Zeynep Tanyalçın, Türk rapçi ve DJ. Berklee College of Music’te müzik yönetimi ve şarkı sözü yazarlığı eğitimi görmüştür.

Lil Zey ya da gerçek ismiyle Zeynep Tanyalçın 28 Temmuz 1994 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Günümüzde 28 yaşında olan ünlü şarkıcı yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Eğitimini Berklee College of Music’te müzik yönetimi ve şarkı sözü yazarlığı üzerine tamamlamıştır.

Lil Zey kariyerinde şarkıcılığa başlamadan önce Atlanta’da DJ olarak devam ediyordu. 2019 yılında Metth’in RedKeys Music etiketiyle piyasaya çıkan METFLIX albümünde 2 şarkıyla yer aldı. Aynı yılda KÖK$VL ile ortak yer aldıkları “Ötede Dur” ile müzik dünyasının ve basının ilgisini çekerken, ardından gelen Khontkar düeti “Yolumuz Yol Değil” ile bu ilgiyi sürdürdü.

2019 yılının sonunda Metth ile “Marina” şarkısında bir araya gelirken, 2020’de ilk solo tekli şarkısı “Heveslenmem” yayımlandı.Universal Müzik Yapım ile anlaşma imzaladı.

17. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Çıkış’ kategorisinde aday gösterildi ve daha sonra kazandı. Temmuz 2020’de Universal Müzik Yapım etiketiyle ilk şarkısı olan Kozmos ile “Eskisi Gibi” şarkısını yayımladı. “Zor” ve “Zor II” adlı tekli şarkıları ardından geldi.

18 Aralık 2020’de RedKeys Music’in derleme albümü olan RedKeyGang La Familia 2’de 2 şarkıda yer aldı.

Instagram’da lilzey ismiyle paylaşımlarına devam eden Lil Zey’in bu mecrada 182K takipçisi bulunmaktadır.

You cannot copy content of this page