Kalfa şirketler grubu, Burak Kalfa kimdir? Burak Kalfa ne iş yapıyor?

10.10.2022
Kalfa şirketler grubu, Burak Kalfa kimdir? Burak Kalfa ne iş yapıyor?

Kalfa şirketler grubu, Burak Kalfa kimdir? Burak Kalfa ne iş yapıyor?

Kalfa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kalfadır.

Akıllı şehir mobilyaları projeleri gerçekleştiren Kalfa Grubu, doğa dostu yenilikleriyle de dikkat çekiyor.

Çevreci ürünlerin yanı sıra engellilere yönelik çalışmalarda yapan Kalfa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kalfa, yeni projelerini anlattı. Çok yönlü tasarımlardan bahseden Kalfa, “Sun City adını verdiğimiz güneş enerjisiyle çalışan şehir içinde kullanılabilen oturma platformları ile artık alanlardayız” dedi.

Usta şarkıcı Ferdi Tayfur’un Yeşilçam oyuncusu Necla Nazır ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Tuğçe Tayfur son günlerde magazin gündeminden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde nişanlanan Tuğçe Fayfur nişandan 16 gün sonra nişanlısı Burak Kalfa’dan ayrılmıştı. Çiftin çok kısa süre sonra barıştığı gündeme geldi. Peki, Tuğçe Tayfur’un nişanlısı Burak Kalfa kimdir, kaç yaşında?

Burak Kalfa, 24 Aralık 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Muşlu olan iş insanı Amerika Birleşik Devletleri’nde Regist Koleji’nde eğitimini sürdürdükten sonra Beykent Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olmuştur.

TUĞÇE TAYFUR KİMDİR?

Tuğçe Tayfur, 18 Mart 1988 tarihinde İstanbul‘da dünyaya geldi. Annesi Sinema oyuncusu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur‘dur. İlköğretimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünde tamamlayan Tuğçe Tayfur, küçük yaşlarda başladığı müzik eğitimi ile piyano ve keman çalmaya başladı. Ailesinden aldığı destek ile müzik hayatına başladı.

Babası gibi kariyerine müzikle devam eden Tuğçe Tayfur, 2010 yılı içerisinde arkadaşlarıyla kurduğu ‘Joker’ isimli bir grubun solistliğini üstlendi. Bir dönem ABD‘de yaşadı. ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak‘la tanıştıktan sonra 2015 yılında Türkiye’de maksi single çıkarmaya karar verdi.Pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur ve Taner Şafak maksi single’da , ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Köle Olup’, ‘Yok Olsam’ şarkılarının söz ve bestelerini hazırladı. Ferdi Tayfur, maksi single’da yıllarca dillerden düşmeyen ‘Huzurum Kalmadı’ şarkısını kızı Tuğçe Tayfur ile birlikte okuyarak düet yaptı ve birde klip çekildi. İkilinin klibi uzun süre konuşuldu. Tuğçe Tayfur, Mayıs 2009 yılında hayatını Tolga Ertuğrul ile birleştirdi ancak ikilinin birlikteliği kısa süre sonra erdi. ABD‘de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak ile tanıştı ve 2012 yılında nikah masasına oturdu. İkilinin 2016 yılında dünyaya gelen Taner Efe isminde bir oğulları oldu.

Tayfur ile eşi Tolga Ertuğrul’dan 2010 ikinci eşi Taner Şafak’tan 2019 yılında boşandı.

You cannot copy content of this page