Andropoz dizisi Asu Kimdir? Merih Dilber Kimdir? Kaç yaşında, nereli?

09.10.2022
Andropoz dizisi Asu Kimdir? Merih Dilber Kimdir? Kaç yaşında, nereli?

7 Ekim 1997 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Ankara TED Koleji ve New York Stella Adler Studio of Acting’te tamamlamıştır. Andropoz ve Wreck dizisinde rol almıştır. Ayrıca Ayna isimli kısa filmde rol almıştır.

Başrollerinde Engin Günaydın, Tamer Karadağlı gibi isimlerin oynadığı Netflix orijinal dizisi Andropoz’un en çok dikkat çeken isimleri ikizler Ahu ve Asu Timuçin karakterleri oluyor.

Şahinde ve Mahmut Timuçin çiftinin bekar ve müzmin kızları olan Ahu ile Asu, kasabanın güzel ve bir o kadar da tehlikeli iki kızıdır. Kızlar, gözlerine kestirdikleri erkekleri tavlıyor, sonrasında ise babalarının hışmına bırakıyorlar. Kızlarına ilgi duyan erkekleri tek tek yakalyarak tartaklayan belalı baba Mahmut Timuçin’in en son kurbanı Yusuf Tuhafiyenin sahibi oluyor.

Türk dizileri arasında yer alan Andropoz’un yaramaz ikizlerini kimlerin canlandırdığı ve isimlerinin ne olduğu diziyi izleyen meraklı seyirci tarafından merak ediliyor. Psikopat bir anne ve babanın yerinde duramayan yaramaz ikizleri dizide Yusuf’un hayatını alt üst edecekti. Peki, Andropoz İkizler isimleri Ahu ve Asu kimdir?

MELİSSA DİLBER KİMDİR?

Andropoz dizisinin “Ahu”su Melissa Dilber 7 Ekim 1997 tarihinde Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji Mezunu’dur. Mezuniyetin ardından, Amerika New York’a taşınmış, New York’ta Stella Adler Studio of Acting’de 3 sene oyunculuk eğitimi almıştır. Daha sonra yine New York’ta Biz Bırakınca gibi özgün oyunlardan Martı gibi klasiklere kadar bir çok farklı tiyatro oyununda sahne almıştır.

John Gould Rubin gibi tiyatro yönetmenleri ile çalışan Dilber, Anthony Zerbe’den kişisel oyuncu koçluğu almıştır. Merih Dilber isminde bir ikiz kardeşi vardır. Kız kardeşi ile beraber, Ayna isimli bir kısa filmin senaryosunu yazmıştır. Kısa filmin yapımcı ve yönetmenlik görevini Gizem Soysaldı üstlenmiştir. Ayna adlı kısa filmde güzel oyuncu ise Deniz karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

2021 yılında Emmy ödüllü kast direktörü Louise Kiely tarafından ikiz kardeşi Merih ile oyuncu kastına dahil edilmiştir. Belfast’ta çekimleri gerçekleşen Wrecked adlı dizi ve Andropoz isimli dizilerin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizi de ikiz kardeşi Merih Dilber’in yanı sıra, Engin Günaydın, Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp, Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Doğa Zeynep Doğuşlu ve Ergin Torun gibi bir çok usta oyuncu da rol almıştır.
MERİH DİLBER KİMDİR?

Andropoz dizisinin “Asu”su Merih Dilber de ablasıyla aynı doğum tarihine sahiptir. Kendisi de ablası gibi TED Ankara’dan mezun oldu.

Eğitimini New York Stella Adler Studio of Acting’te tamamlamıştır.

Merih Dilber terazi burcudur. Andropoz ve Wreck dizisinde rol almıştır. Ayrıca Ayna isimli kısa filmde rol almıştır. Instagram’da merih_meymi ismiyle paylaşımlarına devam eden Merih Dilber’in bu mecrada 589 takipçisi bulunmaktadır.

Kariyerine Gaye Sökmen ajansına bağlı olarak devam etmektedir. Yaşamını İstanbul, Londra ve New York arasında sürdürmektedir. Melissa isminde bir ikiz kız kardeşi bulunmaktadır. Yoga ve pilatese ilgilidir. Dans etmeyi sevmektedir.

You cannot copy content of this page