Doktor Ekin Hürel Günay kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Ekin Hürel Günay’a kim saldırdı?

08.10.2022
Doktor Ekin Hürel Günay kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Ekin Hürel Günay’a kim saldırdı?

Doktor Ekin Hürel Günay kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Ekin Hürel Günay’a kim saldırdı?

Sağlıkta şiddet vakalarına her gün yenileri ekleniyor. Yine bir doktora saldırı gerçekleşti. Saldırı sonrası doktorun görüntüleri yürekleri dağladı.

Açık kaynaklarda yer alan bilgiye göre, 22 Ağustos’ta Torbalı 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezine gelen hasta ile merkezde çalışan engelli bir doktor arasında tartışma yaşandı.

Aynı merkezde aile hekimi olarak görev yapan Ekin Hürel Günay da tartışmayı sonlandırmak için araya girdi ve beyaz kod verdi. Günay, bugün mesai sonrası kendisini bekleyen 3 saldırganın sopalı saldırısına uğradı.

Başından yaralanan, vücudunda da kırıklar oluşan Günay, ambulansla kaldırıldığı Torbalı’daki hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Acil Servis’te gözlem altında tutulan Günay, saldırganlar arasında aile sağlığı merkezinde doktor ve sağlık personeliyle tartıştığı için hakkında beyaz kod verdiği kişinin de bulunduğu yönünde ifade verdi.

Olay sonrası şüpheliler S.A, F.A. ve S.A. polis ekiplerince gözaltına alındı.

Hastanede tedavisi süren Günay, saldırı anını anlattı. İş yerinden birkaç yüz metre ileride saldırıya uğradığını belirten Günay, “Beyaz kod verdiğim, şikayetçi olduğum hasta ve 2 kişi daha iş yerimden birkaç yüz metre ileride aracımdan inerken sopalarla darbetmeye başladı. Şahıslardan birinin o olduğunu gördüm. Kendimden geçmişim. Gözümü açtığımda etrafta vatandaşlar vardı. İlk anda çok şiddetli ağrılarım vardı. Sonra hastaneye kaldırdılar” dedi.

You cannot copy content of this page