Sezer Güvenirgil kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sezer Güvenirgil son hali?

07.10.2022
Sezer Güvenirgil kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sezer Güvenirgil son hali?

Sezer Güvenirgil kimdir? Sezer Güvenirgil Nereli? Sezer Güvenirgil Kaç yaşında? Sezer Güvenirgil son hali?

Sezer Güvenirgil, 1999’da Yunus Bülbül ve Merve Erdoğan ile birlikte oynadığı Bücür Cadı dizisinde Şehriye rolü ile de tanınır.

Sezer Güvenirgil, 18 Mayıs 1949 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Asıl adı Ayşe Sezer’dir. Babası Hilmi Güvenirgil, annesinin adı Asya Güvenirgil’dir. Hasan adında bir kardeşi vardır. Aslen Romanya göçmenidir. Dedesi bir Türk kızı evlenmiştir. Daha sonra annesi Asya Hanım ve babası Hilmi Güvenirgil 1940 yılında Romanya’dan İstanbul Kadıköy’e göç etmişlerdir. Editha Oktar Bale Okulu’nda bale eğitimi aldı. 1966 yılında Milliyet gazetesinin Türkiye Güzeli Yarışması’nda üçüncü oldu.

1963 yılında Ekrem Bora ile başrolü paylaştığı ”Kin” adlı film ile oyunculuğa başladı. 1966 yılında Ses Dergisi‘nin düzenlediği “Kapak kızı” adlı yarışmada birinci seçilerek oyunculuğa devam etti.

Sezer Güvenirgil, oyunculuk dışında, 1978 yılında Öncü Plakçılık’tan “Aşktan da Üstün” ve “Yazık değil mi” adlı bir 45’lik ile 1982 yılında Yaşar Kekeva Plakçılık’tan “Mutluluğun Bedeli” adlı bir uzunçalar çıkararak şarkıcılık da yaptı.

Sezer Güvenirgil, 1999‘da Yunus Bülbül ve Merve Erdoğan ile birlikte oynadığı Bücür Cadı dizisinde Şehriye rolü ile de tanınır.

Sezer Güvenirgil, 3 defa evlendi. İlk evliliğini Tunç Oral, ikinci evliliğini Serdar Alkan ve son evliliğini oyuncu Yunus Bülbül ile gerçekleştirmiştir. Ayşe isminde bir kızı olan Sezer Güvergil’in kızı Serdar Alkan ile olan evliliğindendir. Son eşi Yunus Bülbül‘den 2007 yılında boşandı.

2004 yılında “Gölge Ekibi” adlı filmde Cüneyt Arkın, Sezer Güvenirgil, Murat Soydan, Fatih Hürkan birlikte oynadı.

You cannot copy content of this page