Bedri Güntay kimdir? Nereli? İlk eşi? Ne iş yapar? Bedri Güntay şirketi

07.10.2022
Bedri Güntay kimdir? Nereli? İlk eşi? Ne iş yapar? Bedri Güntay şirketi

Bedri Güntay kimdir? Bedri Güntay Nereli? Bedri Güntay kaç yaşında? Bedri Güntay İlk eşi? Bedri Güntay Ne iş yapar? Bedri Güntay şirketi, Bedri Güntay babası kimdir?

Pelin Karahan ile evli olan, 1984 yılında dünyaya gelen Bedri Güntay, Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Bir güvenlik şirketinin yönetim kurulu başkanı olan Güntay, dizi ve film oyuncusu Pelih Karahan’ın eşidir.

Kavak Yelleri ve Muhteşem Yüzyıl dizileri ile ünlenen ve girdiği projelerde başarılı olan Pelin Karahan, 24 Haziran 2014 tarihinde işadamı Bedri Güntay ile dünya evine girdi.

İki çocukları bulunan çiftin ilk çocukları olan Ali Demir 27 Aralık 2014 tarihinde, ikinci çocukları Can Eyüp ise 27 Mart 2017 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Instagram’da @bedriguntay kullanıcı adı ile bulunmaktadır.

Ankara’da doğup büyüyen Karahan, ayrıca anneanne tarafından Arnavut kökenlidir. Anne tarafından Selanik göçmenidir. Karahan, İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı.

Pelin Karahan aynı yıl Polis Koleji’ni kazandı. Daha sonra Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve başarıyla mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’den mezun oldu.

Pelin Karahan, okul yıllarında çeşitli faaliyetlere büyük katılım gösterdi. İstanbul’a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans’a kaydoldu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti.

Pelin Karahan sonra Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Reklamların devamı da geldi. Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti, Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırdı.

TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sundu.

Show TV’de “Pelin Karahan ile Nefis Tarifler” adlı Yemek programını sundu.

Ekim 2011 yılında pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu ile Barselona’da evlendi. Ancak Bekiroğlu’ndan 2013 yılı Kasım ayında boşandı. 24 Haziran 2014’te iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı’nda evlendi.Bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu.

You cannot copy content of this page