Erdem Dündar kimdir? Kaç yaşında? Erdem Dündar ne Is yapar? Erdem Dündar boyu kaç?

05.10.2022
Erdem Dündar kimdir? Kaç yaşında? Erdem Dündar ne Is yapar? Erdem Dündar boyu kaç?

Erdem Dündar kimdir? Kaç yaşında? Erdem Dündar ne Is yapar? Erdem Dündar boyu kaç?

Erdem Dündar, eşi Eda Erdem’in milli takımda gösterdiği performanslar sonrasında merak edilen isimler arasında yer alıyor.

Eda Erdem ve Erdem Dündar’ın, 24 Temmuz 2011 yılında evlendiler.

2011 yılında düzenlenen nikah törenine çiftin ailesi ve yakın arkadaşlarının yanı sıra voleybol camiasının önde gelen isimleri katılmıştı.

Çiftin nikah şahitliğini Mehmet Ali Aydınlar ve Violet Duca yapmıştı.

EDA ERDEM KİMDİR?

Kariyerine 24 Aralık 2000 tarihinde Beşiktaş alt yapısı ile başlamıştır. 2004 senesinde Beşiktaş A Takımı kadrosuna dahil olmuştur. 4 sezon boyunca başarılı performansını sürdürmüş son 2 sezon takımın kaptanlığını üstlenmiştir. 2008 yılında ise Voleybol’un dev ekiplerinden Fenerbahçe takımına transfer olmuştur. Ayrıca 2005 senesinden beridir Türkiye A Milli Bayan Voleybol takımı formasını başarılı bir şekilde giymeye devam etmektedir.

Voleybol ile ilgili ekstra bir tutkusu olmadığını bir gün okulda seçmelerin olduğunu ve denemek istermisin? diye sorduklarını belirtmiştir. Ardından zevk almaya başlayınca başarılarının da beraberinde geldiğini aktarmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Video Bölümünde okumuş ancak okula bursu kesildiği için gidememiştir. Daha sonra tekrar sınava girmek istediğini aktaran başarılı voleybolcu’nun en son mezuniyet bilgilerine ulaşılamamıştır. Eda Erdem Dündar’ın boyu 1.88 cm’dir. Ayakkabı numarası ise 42’dir. Bazı markaların 40 numaradan yukarıda olan ayakkabılarını bulmakta zorluk çektiğini de bir röportaj’ında dile getirmiştir. O nedenle yabancı markalara bakmak zorunda kalmaktadır.

Eda Erdem 22 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Eda, orta blokta oynayan Türk voleybolcu, Türkiye Voleybol Kadın A Millî Takım ve Fenerbahçe Opet Takım Kaptanıdır.

Eda Erdem, voleybola 24 Aralık 2000’de Beşiktaş JK altyapısında başladı.

2004 yılında A takıma yükseldi. Dört sezon oynadığı ve son iki sezonunda da kaptanlığını yaptığı Beşiktaş’tan 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Eda Erdem 2005 yılından bu yana Türkiye A Millî Takım formasını giymektedir ve Türkiye A Millî Takım forması ile 300’den fazla maçta görev almıştır.

2008 yılında geldiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 12. sezonunda mücadele eden Eda Erdem, Türkiye A Millî Takımı ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nde kaptanlık görevini üstlenmektedir.

You cannot copy content of this page