Opet 30 yıl akaryakıt ekonomisi desteği, Opet devlet katkısı linki dolandırıcılığı, Opet 30. yıl devlet desteği linki

03.10.2022
Opet 30 yıl akaryakıt ekonomisi desteği, Opet devlet katkısı linki dolandırıcılığı, Opet 30. yıl devlet desteği linki

Opet 30 yıl akaryakıt ekonomisi desteği, Opet devlet katkısı linki dolandırıcılığı, Opet 30. yıl devlet desteği linki Opet devlet katkısı virüs, Opet devlet katkısı mesajı, Opet devlet katkısı 2022, Opet devlet katkısı gerçek mi? Opet devlet katkısı anketi? Opet devlet katkısı 2000 TL, Opet 2000 TL dolandırıcılığı, opet 30.yıl devlet desteği doğru mu? opet 30. yıl devlet desteği virüs mü?

Whatsapp gruplarında dolaşıma sokulan bir linkle Opet’le ilgili bir ankete katılan kişilere Opet devlet katkısı adıyla 2000 lira para ödeneceği iddia ediliyor. Peki bu durum gerçek mi?

Linke tıkladığınızda karşınıza Opet’in kendi internet sayfası gibi hazırlanmış bir internet sayfası açılmaktadır.

Sayfanın hemen başında “Anket sayesinde 2000 Lira alma şansınız olacak.” ifadeleri yer alıyor.

Opet benzin istasyonu fotoğrafının altında ise Opet’le ilgili 4 soruluk bir anket karşınıza çıkıyor.

Whatsapp üzerinden sizlere gelen ve Opet 30. Yıl Akaryakıt Ekonomisi Desteği iddiasıyla yönlendirilen link kesinlikle opet’in sitesi değildir. Linke tıklamanız tavsiye edilmez.

Opet özel bir şirketle olmakla beraber devlet desteği ile ilgili bir bağı bulunmamaktadır. Bu ve buna benzer linkler dolandırıcılık yöntemidir.

Mesajda, gönderilen linke tıklanarak çıkan anketin doldurulması ve akabinde anketin gönderilmesi karşılığında 2 bin TL kazanılacağı belirtiliyor.

Opet devlet katkısı içerikli anket iddiasıyla gönderilen linke tıklandığında sahte bir Opet sayfası açılıyor.

Sayfaya girenler ise karşılarında “Tebrikler! Opet Devlet katkısı! Anket sayesinde 2000 Lira alma şansınız olacak.” şeklinde bir mesaj görüyor.

Opet şirketinin görsellerinin yer aldığı sayfada, dolandırıcılığı destekleyen çeşitli yorumlar yer alıyor.

Anketin altında ise Hindistan ve Pakistan isimli ve fotoğraflı insanların ankete katıldıklarını ve kazandıklarını iddia ettikleri yorumları yer alıyor.

Ancak bunların hepsi, dolandırıcıların yeni bir yöntemi muhtemelen. Çünkü linke tıklanınca açılan sitenin Opet’le herhangi bir alakası yok.

Bunun yanı sıra Opet, özel bir akaryakıt şirketi, devletle bir bağı bulunmuyor. Opet’in devlet katkısı adı altında ya da herhangi bir şekilde anket yoluyla para dağıtması mümkün değil. Devletin de böyle bir desteği yok.

Vatandaşların, insanları para ödülüyle kandırarak kişisel bilgilerini ve banka hesaplarını ele geçirmeye çalışan bu gibi dolandırıcılara karşı çok dikkatli olmaları gerekiyor.

You cannot copy content of this page