Samida kimdir? Yudum Şahin kimdir, Damla Şahin kimdir, Tamara Şahin kimdir? Yaşları kaç?

02.10.2022
Samida kimdir? Yudum Şahin kimdir, Damla Şahin kimdir, Tamara Şahin kimdir? Yaşları kaç?

Samida kimdir? Yudum Şahin kimdir, Damla Şahin kimdir, Tamara Şahin kimdir? Yaşları kaç?

Samida Yudum Şahin’in biyografisi, Samida Yudum Şahin kimdir, nereli, kaç yaşında?

İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladı. Müzik eğitimine küçük yaşlarda Karadeniz müziğinin önemli sanatçılarından olan babası Bayar Şahin ile başladı.İçine doğduğu kültür sanat ortamının etkisiyle pek çok enstrüman ile ilgilenerek bu çalgılarla ilgili çalışmalar yaptı. Ailesinden edindiği müzik kültürünün bir parçası olarak Gürcü halk çalgısı olan “panduri” ve “bas panduri” çalarak enstrümanı müzik yaşantısına dâhil etti. Bu çalgılara ek olarak lise yıllarında Pera Güzel Sanatlar Okulunda Ozan Bayraşa’dan gitar dersleri aldı.Çalgı performanslarının yanı sıra vokalist olarak on beş yaşında Bayar Şahin’e sahnelerinde eşlik etmeye başladı ve albümlerinde solo ve vokal ses performanslarıyla yer aldı.Lise eğitiminin ardından girdiği Haliç Üniversitesi Konservatuarında akademik müzik eğitimine başladı. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girerek lisans eğitimini devam ettirdi.Konservatuar eğitimi süresince TRT saz sanatçısı Özgür Özgüler’ den viyolonsel dersleri aldı ve Pera Gençlik Orkestrasında çellist olarak yer aldı. Yine Lisans eğitimi kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarında vurmalı çalgılar (perküsyon) alanında eğitim aldı.Eğitim hayatı süresince aktif müzik yaşantısını devam ettiren Şahin, TRT Müzik kanalında Bayar Şahin‘in hazırlayıp sunduğu “Atmacanın Yolu” isimli müzik programında vokalist olarak çeşitli performanslar yaptı. Gürcistan Devlet Televizyonları için hazırlanan belgesellerde ve çok sayıda müzik programında kardeşleri ile birlikte yer aldı.

Samida Tamara Şahin’in biyografisi, Samida Tamara Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli?

1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladı.Müzik eğitimine küçük yaşlarda Karadeniz müziğinin önemli sanatçılarından olan babası Bayar Şahin ile başladı.İçine doğduğu kültür sanat ortamının etkisiyle çeşitli enstrümanlarla ilgilenerek bu çalgılarla ilgili çalışmalar yaptı. Ailesinden edindiği müzik kültürünün bir parçası olarak Gürcü halk çalgısı olan “panduri” çalarak enstrümanı müzik yaşantısına dâhil etti.2012 yılında İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesine girerek keman alanında eğitim almaya başladı. Lise öğrenimi süresince İstanbul Üniversite Devlet Konservatuarı’nda öğretim üyesi Doç. Sevil Ulucan Weinstein ile çalışmaya başladı.Çalgı performanslarının yanı sıra vokalist olarak küçük yaşlarda Bayar Şahin’e sahnelerinde eşlik etmeye başladı ve çeşitli performanslarla albümlerinde yer aldı.Lise eğitiminin ardından girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Keman Bölümüne girdi ve keman eğitimini Sevil Ulucan Weinstein ile devam ettirdi.Konservatuvar eğitimi süresince çeşitli oda orkestralarında yer aldı. 2016 yılında Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın kurduğu Aşkın Ensemble’a katıldı. Aşkın Ensemble ile yurt içinde birçok konser etkinliğinde görev aldı. Topluluk çalışmalarına ek olarak 2017 yılında TRT İstanbul Radyosu “Radyo Konserleri” kapsamında Mes’ud Cemil stüdyolarında solo keman resitali verdi.

Samida Damla Şahin’in biyografisi, Samida Damla Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli?

1999 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladı. Müzik eğitimine küçük yaşlarda Karadeniz müziğinin önemli sanatçılarından olan babası Bayar Şahin ile başladı.Ailesinden edindiği müzik kültürünün de etkisiyle müzik alanında çok sayıda çalgıyla ilgilendi. Lise yıllarında Aysun Sökmen’den “flüt” eğitimi alarak enstrümanı müzik yaşantısına dâhil etti. Devam eden süreçte yine nefesli çalgılar ile ilgili çeşitli çalışmalar yaptı. Bu bağlamda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası klarnetisti Ayşegül Kırmanoğlun’dan, İstanbul Devlet Opera ve Balesi klarnetisti Feza Çetin ve Mertcan Selçuk’tan klarnet dersleri aldı.Çalgı performanslarının yanı sıra vokalist olarak on beş yaşında Bayar Şahin’e sahnelerinde eşlik etmeye başladı ve albümlerinde solo ve vokal ses performanslarıyla yer aldı.Lise eğitiminin ardından girdiği Haliç Üniversitesi Konservatuarında akademik müzik eğitimine başladı. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına girerek lisans eğitimini devam ettirdi. Konservatuar eğitimi kapsamında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı nefesli çalgılar öğretim görevlisi Ali Yılmaz’dan “mey” dersleri aldı.Eğitim hayatı süresince aktif müzik yaşantısını devam ettiren Şahin, TRT Müzik kanalında Bayar Şahin‘in hazırlayıp sunduğu “Atmacanın Yolu” isimli müzik programında vokalist olarak çeşitli performanslar sergiledi. Gürcistan Devlet Televizyonları için hazırlanan belgesellerde ve çok sayıda müzik programında kardeşleri ile birlikte yer aldı.

You cannot copy content of this page