Ernest Khalimov kimdir? Neden öldü? Ernest Khalimov kaç yaşında? Ernest Khalimov gerçek mi?

23.09.2022
Ernest Khalimov kimdir? Neden öldü? Ernest Khalimov kaç yaşında? Ernest Khalimov gerçek mi?

Ernest Khalimov kimdir? Ernest Khalimov Neden öldü? Ernest Khalimov kaç yaşında? Ernest Khalimov gerçek mi?

Onun hakkında Yıllarca süregelmiş olan Bogdanoff genetik seçilim deneyleri meyvelerini vermiş bulunmaktadır şeklinde kullanıcı yorumları her yerde dolanmaktadır.

Bu ve aşağıdaki bilgiler açık kaynaklarda yer alan paylaşımlardır. Gerçekliği hakkında net bir bilgi yoktur.

İNSTAGRAM ADRESİ NEDİR? KAÇ TAKİPÇİSİ VAR?

MERAK ETTİĞİNİZ İNSTAGRAM ADRESLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Gulmurad Salimoviç Halimov 14 mayıs 1975 Tacikistan’ın Varzob kentinde dünyaya gelmiş, 8 Eylül 2017 tarihinde ise Suriye’nin Deyrizzor şehrinde DEAŞ saflarında hayatını kaybetmiş. Wikipedi onun için, “Tacik İslamcı askerî komutan” ifadesini kullanıyor. Tacikistan İçişleri Bakanlığına bağlı polis özel kuvvetleri OMON’da yarbay rütbesiyle görevliyken, 2015 yılında Irak ve Şam İslam Devleti’ne katıldı. Eylül 2016’da örgütün Savaş Bakanı olarak atandığı açıklandı.

14 Mayıs 1975’te Tacikistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’ne bağlı Varzob köyünde doğdu. Cumhurbaşkanlığı Ulusal Muhafızları’nda hizmet verdikten sonra, Tacikistan İçişleri Bakanlığına bağlı polis özel kuvvetlerine katıldı. 2003-2014 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri ve Tacikistan’da, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen beş farklı terörle mücadele eğitim programına katıldı.[3] 2009’da Raşt Vadisi, 2012’de ise Horog’da gerçekleştirilen muhalif silahlı gruplara karşı düzenlenen harekâtlarda yer aldı.

Nisan 2015’te ortadan kaybolarak işe gitmemeye başlayan Halimov, Mayıs ayında yayınlanan videoda yer aldı ve Irak ve Şam İslam Devleti saflarına katıldığını belirtti. 29 Eylül 2015’te Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, 29 Şubat 2016’da ise Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından terörist olarak tanımlandı ve yaptırımlar listesine eklendi.[5] Ağustos 2016’da, Adalet için Ödül programı kapsamında Halimov’un ölü ya da diri olarak yakalayan yahut yakalanmasıyla sonuçlanan bilgi paylaşımı yapan kişiye Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından $3 milyonluk ödül vadedildi. Eylül 2016’da, hava saldırısında öldürülen Ebu Ömer eş-Şişani’nin yerini alarak örgütün Savaş Bakanı olarak belirlendiği bildirildi.

İnstagram hesabındaki kişinin aslında tamamen kurmaca olduğu yönünde görüş bildiriyor.

Ernest Khalimov adında bir çevrimiçi kişiliğin trafik kazasında öldüğüne dair bilgiler paylaşılmaktadır.

You cannot copy content of this page