Betül Soysal Bozdoğan kimdir? Betül Soysal Bozdoğan kaç yaşında?

18.09.2022
Betül Soysal Bozdoğan kimdir? Betül Soysal Bozdoğan kaç yaşında?

Betül Soysal Bozdoğan kimdir? Betül Soysal Bozdoğan kaç yaşında?

Sizde Betül Soysal Bozdoğan kimdir? Betül Soysal Bozdoğan kaç yaşında? sorularına yanıt arıyor iseniz doğru yerdesiniz.

Sunucu Betül Soysal Bozdoğan kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Aşağıdaki içeriğe göz atınız.

Betül Soysal Bozdoğan 1978’de Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Şahinbey İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu. Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Ayrıca Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri lisans programını tamamladı.

Sunucu, yazar ve televizyon programcısı Betül Soysal Bozdoğan 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Şahinbey İmam Hatip Lisesini derece ile tamamlamış ardından Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur.

Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri Lisans programını tamamlamış ve Yüksek Lisans yapmıştır.

1993 yılında profesyonel iş hayatına adım atan Betül Soysal Bozdoğan bugüne kadar TVNET, 24 TV, TRT Haber, TRT Türk ekranlarında programlar hazırlamıştır. Sunmuş olduğu bazı programlar 24 Dakika, Lila ve Mor, Manşetten ve Sıcak Gündem.

Günümüzde TRT Haber moderatörü olarak Değişen Türkiye isimli programı sunup hazırlamaktadır.

2013 senesinde Yılın Medya Duyarlılığı gösteren haber programcısı ödülünün sahibi olmuştur. 2016 senesinde ise Celalettin Ökten ödüllerinde yılın televizyon programcısı seçilen Betül Soysal Bozdoğan bir çok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapmıştır. Evli ve bu evliliğinden 3 evladı olan Bozdoğan aslen Gaziantep doğumludur.

Yeni Türkiye’nin Kadınları, 3. Dünya Savaşının Deşifresi yayınlanmış olan kitaplarıdır.

You cannot copy content of this page