Mücahit Arınç kimdir? Kaç yaşında? Ahmet Mücahit Arınç eşi kimdir? Kübra Yeliz Asker kimdir?

16.09.2022

Ahmet Mücahit Arınç kimdir? Mücahit Arınç kimdir? Kaç yaşında? Ahmet Mücahit Arınç eşi kimdir? Kübra Yeliz Asker kimdir?

Bülent Arınç’ın oğludur.

Ahmet Mücahit Arınç 4 Mart 1986 Şehzadeler, Manisa doğumludur.

Ahmet Mücahit Arınç Türk siyasetçi.

Ahmet Mücahit Arınç TBMM 27. dönem İstanbul 3. Bölge milletvekili ve AKP Merkez Disiplin Kurulu üyesi.

Ahmet Mücahit Arınç İlkokulu Manisa’da, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı.

Ahmet Mücahit Arınç İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu.

2009-2010 yılları arasında TOBB-TPAV bünyesinde uzman-araştırmacı sıfatıyla çalıştı. Enerji ve petrol sektöründe faaliyet göstermekte olan Turkish Petroleum International Company (TPIC) bünyesine katıldı.

2010-2018 yılları arasında Petrol ve Petrol Ürünleri Ticareti Müdürlüğünde sırasıyla kıdemli uzman, genel müdür danışmanı, kurumsal iletişim koordinatörü ve İstanbul temsilcisi olarak görev yaptı.

Ahmet Mücahit Arınç İyi düzeyde İngilizce bilen Arınç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ahmet Mücahit Arınç Kübra Yeliz Asker ile evlidir.

18 Nisan 2010 günü Devletin zirvesi dün nikahta buluştu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç, Kübra Yeliz Asker ile Rixos Grand Ankara Oteli’nde düzenlenen törenle dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Meclis Başkanı Şahin ile AKPM Başkanı Çavuşoğlu yaptı.

Ahmet Mücahit Arınç, İlkokulu Manisa’da, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyaset Bilimi lisans programını tamamladı.

2009 – 2010 seneleri arasında TOBB-TPAV bünyesinde uzman-araştırmacı sıfatıyla çalıştı. Enerji ve Petrol sektöründe faaliyet göstermekte olan Turkish Petroleum International Company (TPK) bünyesine katıldı. 2010-2018 tarihleri arasında Petrol ve Petrol Ürünleri Ticareti Müdürlüğünde sırasıyla Kıdemli Uzman, Genel Müdür Danışmanı, Kurumsal İletişim Koordinatörü ve İstanbul temsilcisi olarak görev aldı.

Baba tarafından aslen Manisa’lı olan Ahmet Mücahit Arınç, 18 Nisan 2010 yılında Kübra Yeliz Asker ile evlilik gerçekleştirmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Arınç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

You cannot copy content of this page