Gönül Dağı yeni oyuncu Aylin kim, Dilek’in yerine gelen oyuncu kimdir?

14.09.2022
Gönül Dağı yeni oyuncu Aylin kim, Dilek’in yerine gelen oyuncu kimdir?

Gönül Dağı yeni oyuncu Aylin kim, Dilek’in yerine gelen oyuncu kimdir?

Anadolu’nun sesiz ve sakin kasabası olan Gedelli’de yaşayan 3 amcaoğlunun saf ve temiz dünyasını anlatan dizi ilk sezon itibariyle büyük beğeni toplamıştı. Taner, Ramazan ve Veysel isimli 3 amcaoğlunun yaşadıklarını ekrana yansıtan dizide onların tatlı ve sempatik ailelerinin hayatları da diziye renk katıyor. Entrika ve çarpık ilişkilerin olmadığı, ailecek izlenebilecek nadir diziler arasında yer alan Gönül Dağı yayınlandığı ilk gün itibariyle reyting sıralamasında ilk sırada yer almayı başarmıştı.

Gönül Dağı dizisinde Dilek karakterinin boşluğunu Aylin karakteri dolduracak. Aylin 2. Bölüm itibariyle dizideki yerini alıyor.

Dilek Gönül Dağı dizisinde Taner’in küçüklük aşkı, çocukluğundan bu yana sevdiği kızdı. Büyüdüklerinde Aylin, yeniden kasabaya dönmüş ve aşkları kaldığı yerden devam etmiş ikili evlenerek hayatlarını birleştirmişti.

Yaşanan bir kaza sonucunda Dilek diziden ayrılmış Taner ise hayatının şokunu yaşamıştı.

Şimdi başrol karakterlerinden Taner’in rol arkadaşı ise Aylin olacak.

Peki, Gönül Dağı dizisinin yeni karakteri Aylin’i kim canlandırıyor, kim oynuyor?

Aylin karakterini Berfin Yılmaz canlandırıyor.

Gönül Dağı dizisinin 67. bölüm 2. fragmanında; Dilek’in ölümüyle sarsılan Taner’in, kasabanın taşınmaması için çalışmalara başladığı görüldü. Taner’in teklifini incelemek için Gedelli Kasabası’na gelen Aylin, izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Gönül Dağı dizisinde Aylin karakterine genç oyuncu, Berfin Kıymaz hayat verecek.

Aylin, Bakanlığa bağlı olarak bilir kişilik yapan Jeoloji mühendisidir. Bilindiği üzere daha önce Bakanlık, Gönül Dağı’ndan kopan parçaların Gedelli kasabası için tehlike oluşturduğunu düşünerek Gedelli kasabasının taşınmasına karar vermişti.

Ancak daha önce Dilek Gönül Dağı’nın altında termal su bulunduğunu fark etmiş ancak kimseye söylemeye fırsat bulamamıştı. Taner ise Dilek’in notlarından Gönül Dağı’ndaki termal kaynağı görmüş ve Gönül Dağı’nın ıslah edilmesini ve termal suyun ekonomiye katılmasını önermişti.

Gönül Dağı’nda çıkan termal kaynak planları değiştirecek ve termal suyu çıkarma ve Gönül Dağı ıslah çalışmaları başlayacak. Tüm bu çalışmaları baş mühendis Aylin’in başında olduğu ekibin yapacağı belirtiliyor.

Gönül Dağı’nda Aylin karakterini canlandıracak olan Berfin Yılmaz 1999 yılında doğdu.

Henüz 23 yaşında olan Berfin Kıymaz, Yetenek Evi Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Tiyatro sahnelerinde oyunculuk becerilerini geliştirdikten sonra Gönül Dağı dizisinin seçmelerine katılarak dizide Aylin karakterine hayat verme şansı kazanmıştır.

23 yaşındaki Berfin Kıymaz, ilk kez Gönül Dağı dizisi ile kamera önü oyunculuk deneyimi yaşayacak.

You cannot copy content of this page