Saruhan Oluç kimdir? Saruhan Oluç aslen nerelidir?

07.09.2022
Saruhan Oluç kimdir? Saruhan Oluç aslen nerelidir?

Saruhan Oluç kimdir? Saruhan Oluç aslen nerelidir?

1958 İstanbul doğumlu. Üniversite eğitimini Almanya’da tamamladı. 1980’li ve 90’lı yıllarda günlük gazetelerde ve basın yayın kuruluşlarında editörlük, yazarlık, yöneticilik ve yorumculuk yaptı. Kurucularından olduğu Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nde uzun yıllar Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halkların Demokratik Kongresi ve Halkların Demokratik Partisi’nin kuruluşunda yer aldı. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Halkların Demokratik Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkan Yardımcıları ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi görevinden 2002’de istifa etti.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkan Yardımcıları ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri Saruhan Oluç ve Atilla Aytemur, görevlerinden istifa etti.

İstifa gerekçelerini “ÖDP’nin seçim sonuçlarındaki ve politikaların oluşturulmasındaki payları ve sorumlulukları bulunması” olarak açıklayan Oluç ve Aytemur, istifa dilekçelerini 4 Kasım Pazartesi günü parti genel merkezine iletti.

Oluç ve Aytemur, Bianet’e yaptıkları açıklamada, “Seçim sonuçlarını parti içinde tartıştıktan sonra kamuoyu ile paylaşacaklarını” belirttiler.

You cannot copy content of this page