Murat Genç Morkomedyen kimdir, nereli, kaç yaşında?

23.08.2022
Murat Genç Morkomedyen kimdir, nereli, kaç yaşında?

Murat Genç Morkomedyen kimdir, nereli, kaç yaşında?

Murat Genç Morkomedyen burçlar ile fenomen halini aldı. Peki, Morkomedyen hangi burç, burcu ne, aslında kim, kaç yaşında, gerçek adı, kimdir, aslen nereli, instagram ve youtube hesapları? Gerçek adı ile Murat Genç Morkomedyen evli mi, eşi? Murat Genç Morkomedyen doğum tarihi, yer aldığı diziler? Murat Genç Morkomedyen ile ilgili araştırılan detaylar, yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları.

Sosyal Medya Fenomeni Murat Genç Morkomedyen, fenomen, oyuncu, tiyatrocu, youtuber, video içerik üreticisi, yönetmen ve senaristtir. Murat Genç Morkomedyen 1984 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Henüz 5 yaşındayken anne ve babası boşandı. Öğrenimine yavru vatan Kıbrıs’ta başladı. Eğitim çağlarının ilk senelerından bu yana lise yaşamına kadar onlarca okul değiştirdi. Liseyi İzmir’de bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Kimya Bölümü’nde sürdü.

Mezun olduktan sonra eğitimci olarak kariyerine başladı ve öğretmenlik yapmaya başladı.

Murat Genç Morkomedyen kariyer yolcucuğu çok ufak yaşlarda sahne aldığı tiyatro oyunları başladı. 12 yaşına bastığında profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başladı. Televizyon dizileri ile 2010’lu senelerın başında tanıştı. İlk ekran deneyimini 2011 senesinde Yalan Dünya, sonrasında 2012 senesinde Ekip Bir ve Şefkat Tepe dizilerinde, 2013 senesinde Arka Sokaklar dizisinde adım attı.

2015 senesinde Avrupa Avrupa dizisinde rol aldı. Ardından 2016 senesinde Umutsuz Ev Kadınları dizisinde oynadı. Eş zamanlı olarak tiyatro çalışmalarını da sürdürdü. 2017 senesinde Mor Çocuk Tiatrosu’da görev aldı. İlk kez beyazperde de 2019 senesinde Hemen Döneriz adlı sinema filmi ile deneyim yaşadı. 2020 senesinde Güzel Çirkin dizi filminde rol aldı.

You cannot copy content of this page