Bengü Şen kimdir? nereli, kaç yaşında?

23.08.2022
Bengü Şen kimdir? nereli, kaç yaşında?

Bengü Şen 1977 Yılında evlendi ve Almanya’ya, Münih kentine yerleşti. Münih’te 8 yıl Volkshochschule okulunda Türk mutfağını tanıttı ve yemek kursları verdi. Yine Münih’te ODTÜ mezunu Ercan Kola’nın kurduğu Nokta Tiyatrosu’nda 6 yıl oyunculuk yaptı.Kamera karşısına ilk kez Erkek Tarafı isimli dizi ile geçen Bengü Şen 2010’da Çocuklar Duymasın isimli dizide canlandırdığı Vuvuzela Nurten karakteri geniş kitleler tarafından tanınmaya başladı. 2015’te Merdiven Baba isimli filmde yer aldı. Film, ailesinin kazanmak isteyen bir adamın yaşadıklarını ve bir anda şehit kahramanına dönüşmesini anlatıyor. Başarılı oyuncu Bengü Şen daha sonra ise Evli ve Öfkeli isimli dizide rol aldı.

Bengü Şen kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Bengü Şen
Doğum tarihi: Bilinmiyor
Doğum yeri: İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Bengü Şen nereli? Kaç yaşında?

Bengü Şen kimdir, kaç yaşında, ne iş yapar? Oyuncu Bengü Şen Şener Şen kızı Bengü Şen ile karıştırılıyor. Sermin Hürmeriç kızı olduğu sanılan Bengü Şen değil de, oyuncu, tiyatrocu Bengü Şen’in yaşamı ve kısaca biyografi detaylarını siz değerli okurlarımız için kim kimdir bölümümüzde bir araya getiriyoruz.  

Bengü Şen yaşamı ve biyografisi

Bengü Şen Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Aynı zamanda yazardır.  2010 senesinde Çocuklar Duymasın adlı sitkom dizisinde oynadığı Vuvuzela Nurten kişiliği ile hafızalara kazındı.  

Bengü Şen İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı ve eğitim yaşamına mega şehirde başladı. Oyunculuk kariyerinin ilk basamağı İstanbul Belediye Konservatuarı oldu. Tiyatro sahnelerine Ayfer Feray Tiyatrosu’nda başladı. Bu süreci ardından Nisa Serezli Tiyatrosu ve Gülriz Sururi ile Engin Cezzar Tiyatrosu takip etti. Kariyerinin dönüm noktalarından bir diğeride Dormen Tiyatrosu oldu. Burada birden fazla oyunda sahne aldı. Ardından Kenterler Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı.

Takvimler 1977 yılını gösterdiğinde özel yaşamında radikal kararlar alarak önce evlendi. Ardından Almanya’ya, Münih’e yerleşti. 8 yıl Volkshochschule mektebinde Türk mutfağı ve lezzetlerini tanıtan isim oldu. Almanya’da da tiyatro oyunculuğunu bırakmayan Bengü Şen Nokta Tiyatrosunda 6 yıl boyunca tiyatro sahnelerinden inmedi.

Televizyon ekranlarında da rol alan Bengü Şen “Çocuklar Duymasın” dizisinde “Vuvuzela Nurten” kişiliği ile ön plana çıktı.

Bengü Şen tiyatro oyunları

Bengü Şen tiyatrolarından bazıları aşağıda bulunmaktadır.

  • Yedi Kocalı Hürmüz
  • Hamlet

Bengü Şen dizi ve filmleri

Bengü Şen dizileri, yer aldığı diziler, hangi filmlerde rol aldı? En güncel bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

  • Ölüm Çiçekleri
  • Evli ve Öfkeli
  • Merdiven Baba
  • Ah Neriman
  • Demir Leblebi
  • Ah Bir Zengin Olsam
  • Çocuklar Duymasın
  • Erkek Tarafı

You cannot copy content of this page