Esra Oflaz Güvenkaya Kimdir, Nerelidir? Esra Oflaz Güvenkaya Hayatı ve Biyografisi

22.08.2022
Esra Oflaz Güvenkaya Kimdir, Nerelidir? Esra Oflaz Güvenkaya Hayatı ve Biyografisi

Esra Oflaz Güvenkaya Kimdir, Nerelidir? Esra Oflaz Güvenkaya Hayatı ve Biyografisi

Baba tarafından aslen Yugoslavya göçmeni olan Esra Oflaz, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi aldı. Kariyerine aile şirketleri olan Medyavizyon şirketinde başlayan Esra Oflaz Güvenkaya, 5 yıl boyunca Medyavizyon’un çeşitli programların lisans haklarının alımından sorumlu oldu. 1998 yılında abisi Fatih Oflaz ile birlikte MCD adlı şirketi kurarak yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini aldı.

Türkiye’ye getirdikleri kanalların arasında MTV, National Geographic , Eurosport , RTL gibi pek çok uluslararası kanal bulunuyor. Kendi kanallarının yanı sıra yabancı kanallardan bazılarının da lisans haklarını satın alarak Türkiye versiyonlarını hayata geçirdi. Esra Oflaz Güvenkaya, 2016 yılında ise dünyanın en çok izlenen kadın kanalı Lifetime’un Türkiye versiyonunun yayın hayatına başlamasını sağladı.

Esra Oflaz Güvenkaya, bir röportaj’da 18 yaşında iken İstanbul Bağdat Caddesinde bir trafik kazası geçirdiğini , ve ailesinin ise uzun süre kendisine ayna vermediğini anlatmıştır. Eşi İş adamı Ziya Güvenkaya’dır, bu evliliğinden Almila Su isminde bir kızı vardır.
18 yaşında iken İstanbul Bağdat Caddesinde bir trafik kazası geçirdiğini çarpmanın etkisi ile yüzünde deri kalmadığını ve ziyaretine gelenlerin ona baktıklarında ağladıklarını belirtmiş, ailesinin ise uzun süre kendisine ayna vermediğini anlatmıştır. Esra Oflaz Güvenkaya İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Ardından New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi almıştır.

Aile şirketleri olan Medyavizyon ile iş hayatına atılan Esra Oflaz Güvenkaya beş sene Medyavizyon’da farklı programların lisans haklarının alımından sorumlu olarak görev almıştır. 1998’de abisi Fatih Oflaz ile beraber MCD isimli şirketi kurmuş ve National Geographic, Eurosport, MTV ve RTL gibi yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini almıştır.

You cannot copy content of this page