Öyle Bir Geçer Zaman Ki Jale kimdir? Gerçek adı ne? Kaç yaşında?

21.08.2022
Öyle Bir Geçer Zaman Ki Jale kimdir? Gerçek adı ne? Kaç yaşında?

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Jale karakterini canlandıran oyuncunun adı Elçin Sangu’dur. Peki, Elçin Sangu kimdir? İşte Elçin Sangu biyografisi:

Elçin Sangu (d. 13 Ağustos 1985, İzmir), Çerkes asıllı Türk oyuncu ve mankendir. Televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye’de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi oldu. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Mersin Üniversitesi’nde Opera bölümünde okudu

Zehra: Berrin ve Ahmet’in kızıdır. Henüz küçük bir bebekken annesi Berrin’in, babası Hakan’la ayrılıp Ahmet’le evlenmesinden ve Hakan’ın hapiste yatmasından sonra, annesi Berrin ve Ahmet’le birlikte yaşamaya başlamıştır.

Jale dizide zengin ve şımarık bir genç kızı oynuyor. Bu kız, dizinin başrol oyuncularından Mete’nin sevgilisidir. Ancak Mete ile ayrı dünyaların insanları oldukları için sık sık sorun yaşarlar. Hatta ayrılmaları da yine çok kötü bir şekilde olur. Zengin ve şımarık olduğu için Mete’nin çevresindeki insanları ve dolayısıyla da onu da küçük görmektedir.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Jale karakterini canlandıran oyuncunun adı Elçin Sangu’dur.

Peki, Elçin Sangu kimdir?

İşte Elçin Sangu biyografisi:

Elçin Sangu 13 Ağustos 1985 yılında İzmir’de doğdu.

Çerkes asıllı olan oyuncu Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun oldu.

Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. 2011’de ilk projesi olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizide Jale karakterini canlandırdı.

Daha sonra Aşk Kaç Beden Giyer, Sen de Gitme, Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora ve Kiralık Aşk’ta rol alan Elçin Sangu, son olarak Mutluluk Zamanı adlı filmde Barış Arduç ile başrolleri paylaştı.

2010 yılından itibaren Kanal D’de yayınlanan ve üç sezon yüz yirmi bölüm süren başrollerini Erkan Petekkaya ve Ayça Bingöl ün paylaştığı dizide Jale karakterine hayat verdi.

Aras Bulut İynemli ile oynadığı karşılıklı sahneleri ve dizide söylediği şarkılar ile tanınmaya başladı.

You cannot copy content of this page