Engür Kalender kaç yaşında? Engür Kalender kimdir?

21.08.2022
Engür Kalender kaç yaşında? Engür Kalender kimdir?

Engür Kalender kaç yaşında? Engür Kalender kimdir?

İlköğrenimime İstanbul’da başlayıp, 4 yıl Mersin’de devam ettikten sonra; orta ve lise öğrenimim ardından yüksekokula İstanbul’da devam ettim. Aile köklerim sebebi ile kendimi Malatya Arguvan’lı olarak kabul ediyorum.
Daha küçük yaşlardan itibaren müzik ve dans hep en büyük tutkum oldu. İçgüdüsel kıpırtılarımın karşılığı önce dans etmek istedim. Tolga Han’dan aldığım dans eğitimi, benim için Show dünyasındaki ilk adımım oldu.

Bir süre sonra müzik yine içgüdüsel olarak beni ele geçirmek istedi ve müzik dünyasına atıldım. Bir çok müzisyen ve solistin mihenk taşı olan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde 2 yıl Büyük üstad Sayın Hüsnü Üstün Beyefendi’den ‘Türk Müziği ve Repertuar’ eğitimi aldım. Daha sonrasında büyük yaylı tambur üstadı Rahmetli Sayın Özcan Korkut hocalığında Repertuar ve Türk müziği usul eğitimime 3 yıl devam ettim.

Müzik eğitimimde basamakları tek tek çıkarken 8 yıl süreyle Sayın Erdem Siyavuşgil hanımefendi ile şan, solfej ve nota dersleri bununla beraber, Kanun virtüözü Sayın Halil Karaduman ile repertuar bilgimi en üst seviyelere çıkarmak için çaba harcadım.

Sahne sanatlarında önemli bir konu olan konuşma becerimi geliştirmek adına DİALOG Eğitim Merkezinde Sayın Can Gürzap’tan 1 yıl süreyle eğitim gördüm.

Artık kendimi hazır hissediyordum ilk albüm, ilk heyecan hayatım bambaşka bir boyut getirdi.

Mert Müzik’ten Halit Nart ile başlayan bu ilk albüm heyecanımda birçok usta ile bir araya gelme ve çalışma şansım oldu.

Engür Kalender, ilköğrenimini İstanbul’da başlayıp, 4 yıl Mersin’de devam ettikten sonra; orta ve lise eğitiminin ardından yüksekokula İstanbul’da devam etti. Aslen Malatya Arguvan’lı olan Kalender, daha küçük yaşlardan itibaren müzik ve dans ile iç içe oldu. Tolga Han’dan dans eğitimi alan sanatçı, bunun kendisi için Show dünyasındaki ilk adımı olduğunu söylüyor.

Bir çok müzisyen ve solistin mihenk taşı olan Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde 2 yıl Büyük üstat Sayın Hüsnü Üstün Beyefendi’den ‘Türk Müziği ve Repertuar’ eğitimi aldı. Daha sonrasında büyük yaylı tambur üstadı Rahmetli Sayın Özcan Korkut hocalığında Repertuar ve Türk müziği usul eğitimine 3 yıl devam etti.

Müzik eğitimimde basamakları tek tek çıkarken 8 yıl süreyle Sayın Erdem Siyavuşgil hanımefendi ile şan, solfej ve nota dersleri bununla beraber, Kanun virtüözü Sayın Halil Karaduman ile repertuar bilgimi en üst seviyelere çıkarmak için çalıştı.

Sahne sanatlarında önemli bir konu olan konuşma becerimi geliştirmek adına DİALOG Eğitim Merkezinde Sayın Can Gürzap’tan 1 yıl süreyle eğitim gördü.

Mert Müzik’ten Halit Nart ile başlayan bu ilk albüm heyecanında birçok usta ile bir araya gelme ve çalışma şansı yakaladı. Şu sıralar kötü günler geçiren annesi ve kedileri ile yaşamaya başlayan Kalender, eski şöhretini kaybedince psikolojik sorunlar yaşamaya başladı ve müziği de bıraktı.

You cannot copy content of this page