Zeliha Saraç kimdir? Zeliha Saraç kaç yaşında, nereli?

15.08.2022
Zeliha Saraç kimdir? Zeliha Saraç kaç yaşında, nereli?

Zeliha Saraç kimdir? Zeliha Saraç kaç yaşında, nereli?

Zeliha Saraç 30 Mart 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi.

Saraç, yüksek lisans eğitimini ise 2014 yılında Nişantaşı Üniversitesi’nde tamamladı.

İş yaşamına Türkiye’nin saygın ekonomi kurumlarında başlayan Zeliha Saraç borsa , ekonomi ve döviz uzmanı olarak çeşitli kurumlarda önemli görevler aldı. 2000 yılıyla birlikte bu birikim ve tecrübesini medya alanına yansıtan Saraç ilk olarak Cnbce’de çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Tv8 , 24 Tv , KanalTürk ve 6NEWS’da başarılı programlar yaptı.

Medyadaki çalışmalarına da zaman zaman ara vererek sektörde yer alan Zeliha Saraç Trt Türk’te “Dünyanın Ekonomisi” adlı programı sundu.Eylül 2012’de Kanal 24’e transfer olan Saraç kanalda Ekonomi Müdürlüğü’nün yanısıra haftanın beş günü Analiz-Sentez isimli programın moderatörlüğünü yaptı.Şubat 2017 tarihinde ise istifa ederek TVNET’e transfer oldu.

Daha sonra Show TV’de “Gece Hattı” adlı haber bültenini sunan Zeliha Saraç, 24 TV’de ise “Farklı Görüş” isimli programın moderatörlüğünü üstlenmiştir.

2019 Eylül ayında Bloomberg HT kanalına transfer olan Zeliha Saraç, bu kanalda “Yatırım Bülteni” isimli programı sunmaktadır.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından 2014 senesinde Nişantaşı Üniversitesi Lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. 1996 yılından bu yana Türkiye’nin saygın kurumlarında ekonomi ve döviz uzmanı, portföy yöneticisi olarak görev almıştır.

2000 senesinden itibaren ise sektör birikimi ve tecrübelerini medyaya yansıtmaya başlamış ve bir çok kanalda ekonomi programları hazırlamış ve sunmuştur. Tv8, 24TV, KanalTürk, TRT Türk ve 6NEWS görev aldığı bazı kanallardır. Trt Türk’te Dünyanın Ekonomisi isimli pogramı sunmuştur.

24 TV bünyesinde de Ekonomi Müdürlüğü yapmış, analiz sentez, kahve molası, piyasalar açılırken ve tartışma programı 24E’yi hazırlayıp sunmuştur. 12 Şubat 2017 tarihinde TVNET Ekonomi Şefi olmuş, Parapolitik isimli programı sunmuştur.

Aynı yılın sonlarına doğru Show Tv’ye transfer olmuş, Gece Hattı isimli programı sunmuştur. Günümüzde ise 24TV ekranlarında Farklı Görüş isimli programın moderatörlüğünü üstlenmekte, hazırlamakta ve sunmaktadır. Ayrıca aktif olarak önemli bir çok ekonomi sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Televizyon dünyasına uzak olmayan kamera arkasında teknik yönetmen olarak çalışan Ersan Ağsaran ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Kuzey isimde bir oğlu vardır.

İş hayatının dışında sporu çok sevmekte, Kick boks ve plates yapmaktadır. 30 Mart 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, Koç burcudur. Boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu gibi bilgilere ulaşılamamıştır.

You cannot copy content of this page