Öykü Serter Kimdir, Nereli? Öykü Serter Kaç Yaşında, Sevgilisi kim?

07.07.2022
Öykü Serter Kimdir, Nereli? Öykü Serter Kaç Yaşında, Sevgilisi kim?

Öykü Serter Kimdir, Nereli? Öykü Serter Kaç Yaşında, Sevgilisi kim?

6 Şubat 1975 yılında Ankara’da doğan Öykü Serter, Lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Hacettepe, Galatasaray ve Bahçe şehir Üniversiteleri’nde tamamlayan Öykü Serter aynı zamanda oyunculuk ve sunuculuk yapmaktadır. Öykü kurbağalama alanında profesyonel yüzücülük de yapmıştır.

Güzel sunucu ve oyuncu Öykü Serter, medya sektörüne Capital Radio’ da DJ olarak çalışmaya başlamasıyla dahil olmuştur. Capital Radio’dan sonra ise Number FM1 ve Cine 5’te 5T5 adlı programları sunarak adından oldukça söz ettirmiştir. Bunun yanı sıra Biri Bizi Gözetliyor, Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı programlarında da sunuculuk yapmıştır. Ragga Oktay ile birlikte 2006 yılında B.U.M adındaki programı hazırlayan Öykü Serter, 2011 yılında Star Akademi adındaki programda sunuculuk yapmıştır.

Star Akademi programının juri koltuğunda ise Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener vardır. 2014 yılında oldukça ses getiren moda programlarından biri olan İşte Benim Stilim ve Bu Tarz Benim Programlarını sunan güzel sunucu, bunun yanı sıra Rising Star Türkiye ve Fenomen programlarının da sunuculuk görevini üstlenmiştir. Daha sonra yayınlanan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında da tekrardan sunuculuk yapmıştır. Bu programda jüri koltuklarında ise Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez yer almıştır. Ayrıca TV8’de yayınlanan Survivor Panorama yarışmasında da sunuculuk yapan Serter, 2021 yılında yayınlana Şef Akademi programının da sunuculuğunu üstlenmiştir.

Öykü Serter medya sektörüne radyoda DJ olarak başladı. Daha sonra yaptığı 5te5 müzik programı ve Eksen kültür-sanat programı ile de dikkatleri üzerine çekti ve sektörün aranan sunucularından birisi haline geldi. Türkiye’nin ilk reality yarışması Biri Bizi Gözetliyor, Akademi Türkiye, Star Akademi, MasterChef, İşte Benim Stilim gibi birçok başarılı programın sunuculuğunu yapan Öykü Serter’i diğer sunuculardan ayıran en büyük özelliklerinden birisi, sunacağı metinleri tamamıyla kendisinin yazmasıdır. Başarılı sunuculuk kariyerini ise Altın Kelebek, Kristal Fare, İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri gibi birçok farklı platformdan en iyi kadın sunucu ödüllerini alarak taçlandırmıştır.

1975 doğumlu olan Öykü Serter, 2021 yılı itibarıyla 46 yaşındadır ve bekardır. İyi seviyede İngilizce, giriş seviyesinde Osmanlıca bilmektedir. Öykü Serter 1.67 metre boyunda, 51 kilo ve balık burcudur.

Sunuculuk ve oyunculuğunun yanı sıra profesyonel bir yüzücü olan Öylü Serter, milli takım düzeyinde yarışmalara katılmıştır. Bu yarışmalarda 250’si altın 800 madalyası bulunmaktadır.

You cannot copy content of this page