Stranger Things 5. sezon çıkacak mı?

06.07.2022
Stranger Things 5. sezon çıkacak mı?

Netflix’in başarılı yapımı Stranger Things 4. sezonun 2. kısmıyla izleyicilerle buluştu. Peki dizinin yeni sezonu olacak mı? Stranger Things 5. sezon çıkacak mı? İşte tüm detaylar…

Stranger Things 4. Sezon, 2. Kısım bugün itibariyle Netflix’te yayınlanmaya başladı. Rekortmen dizi şimdiden Netflix’i kasıp kavururken, hayranları da gelecekte serinin devamının gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Peki Stranger Things yeni sezon olacak mı? Stranger Things 5. sezon çıkacak mı? İşte ayrıntılar…

Dünyanın en popüler dizilerinden biri olan Stranger Things’in 5. sezonu hakkında şimdiden birçok iddia konuşulmaya başlandı. Dizinin hayranları da gelecekte kendilerini nelerin beklediğini haklı olarak merak ediyor.

Duffer Brothers tarafından hazırlanan muhteşem dizinin 3. ve 4. sezonları arasındaki uzun bekleme süresinden dolayı izleyiciler de fazlasıyla sabırsızlanmıştı. Dizinin birçok hayranı bu müthiş gösterinin hiç bitmemesini istiyor ancak her güzel şeyde olduğu gibi, Stranger Things de bir gün sona ermek zorunda kalacak.

Peki Stranger Things’te 5. sezonu görebilecek miyiz? Bu sorunun yanıtı EVET, görebileceğiz. Duffer Brothers ve Netflix, Şubat ayında yaptıkları açıklamada dizinin 5. sezonunun yapım aşamasında olduğunu duyurmuştu. Hatta Duffer Brothers gelecek sezonla ilgili çok önemli bir ayrıntıyı paylaşarak dördüncü sezondan bir zaman atlaması olacağını belirterek şunları söylemişti:

“Her sezon yaptıklarımızdan çok şey öğreniyoruz. Bu yıl boyunca 4. sezonu çekerken, hem yeni oyuncularımızla hem de uzun süredir birlikte çalıştığımız oyuncularla çalışırken çok şey öğrendik, bu yüzden eminim ki bundan sonrası biraz daha değişik olacak. Eminim bir zaman atlaması yapacağız. İdeal olarak 4. ve 5. sezonları arka arkaya çekebilirdik ancak bunu yapmanın uygun bir yolu yoktu.”

Dizinin yaratıcıları Stranger Things 5. sezonun son olacağını ise şu sözlerle duyurmuştu:

“Yedi yıl önce, Stranger Things’in tüm hikayesini planlamıştık. O zamanlar, hikayenin dört ila beş sezon süreceğini tahmin etmiştik. Dörtte anlatılamayacak kadar büyüktü ama – yakında kendiniz de göreceğiniz gibi – şimdi finalimize doğru ilerliyoruz. Sezon 4, sondan bir önceki sezon olacak; sezon 5 son olacak.”

You cannot copy content of this page