Mustafa Taş kimdir, kaç yaşında, nereli? Mustafa Taş, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale kaldı

03.07.2022
Mustafa Taş kimdir, kaç yaşında, nereli? Mustafa Taş, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale kaldı

Başpehlivan, yağlı güreş ya da karakucakta, başa güreşerek rakiplerini yenerek şampiyon olan güreşçi. Türk güreş tarihinde başpehlivanlık unvanını almış Kızılcıklı Mahmut, Turgut Reis İpçi, Adalı Halil, Ahmet Ayık, Gazanfer Bilge gibi birçok ünlü güreşçi vardır.

Geçen yıl 60 bin lira olan başpehlivanlık ödülü artırıldı. Şampiyonluğa ulaşacak başpehlivana 75 bin lira para ödülü, altın madalya ve kupa verilecek. Başpehlivan ikincisine 48 bin lira, gümüş madalya ve kupa, başpehlivan üçüncüsü olacak 2 güreşçiye de 25’şer bin lira para ödülü, bronz madalya ve kupa takdim edilecek.

Başpehlivan, yağlı güreş ya da karakucakta, başa güreşerek rakiplerini yenerek şampiyon olan güreşçi.

Mustafa Taş ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Edirne’de düzenlenen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale yükselen başpehlivanlar belli oldu. Hüseyin Gümüşalan’ı yenen Mustafa Taş adını yarı finale yazdırmayı başarmıştı. Taş ardından finale yükseldi. 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri yarı finalinde Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban’ı mağlup ederek finalde Mustafa Taş’ın rakibi oldu. Peki, Mustafa Taş kimdir, kaç yaşında, nereli?

Mustafa Taş’ın kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finale kalan isimlerden biri olan Mustafa Taş en son Tarihi Çalı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olmuştu.

MUSTAFA TAŞ KİMDİR?

1997 yılında dünyaya gelen Mustafa Taş, Sinop doğuludur. Mustafa Taş, Baş pehlivan Hasan Cengiz tarafından Antalya’ya davet edilmiştir.

Konyaaltı Belediyesinde Hasan Aydın ve Ufuk Atalan himayesinde çalışmalarına devam etmektedir. Tarihi Çalı Yağlı Güreşleri’nin 60. Başpehlivanı oldu.

You cannot copy content of this page