Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında? Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Hayatı ve Biyografisi?

12.06.2022
Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında? Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Hayatı ve Biyografisi?

Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Kimdir, Kaç Yaşında? Zeynep Nazlı Kayı Sabancı Hayatı ve Biyografisi?

Nazlı Kayı, Hacı Sabancı ile hayatını birleştirmesinin ardından gündeme sık sık gelen isimlerden olmayı başardı. Özellikle magazin gündeminde bir süredir adı sıkça anılan Nazlı Kayı, 28 yaşında ve Bursalı bir ailenin kızıdır. Liseye kadar Bursa’da yaşayan Kayı, lise eğitimi için İstanbul’a yerleşti ve bir daha da Bursa’ya dönmedi. Koç Lisesi mezunu olan Nazlı Kayı, Londra’daki University Of Westminster’da hukuk bölümünden mezun oldu.

Ardından İstanbul Modern’de sanat tarihiyle ilgili dersler almaya başladı. Nazlı Kayı uzun bir süredir, cemiyetin yakından tanıdığı bir isim olan Hacı Sabancı ile birlikte. Hacı Sabancı, 2020 kasım ayında üç yıldır aşk yaşadığı Nazlı Kayı’ya romantik bir akşam yemeğinde, tektaş yüzükle evlilik teklif etmişti.

Nazlı Kayı’nın üvey babası olan Kaan Dimili, Dimili Hukuk Bürosu isimli işyerinin sahibiydi. Kalp krizine yenik düşen Kaan Dimili, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştu.

2021’in ekim ayında nikah masasına oturan Hacı Sabancı ve Zeynep Nazlı Kayı bu sene haziranda düğün yapacak. Ünlü çift düğün yaklaştıkça spora koşuyor. Sosyal medya hesaplarından sürekli paylaşım yapan Nazlı Kayı, Hacı Sabancı ile Ekim 2021’de nikah masasına oturmuştu. Korona nedeniyle düğün yapamamışlardı.

Rötarlı düğün 25 Haziran’da, Çırağan Sarayı’nda. 2017’de tartıda 128 kiloyu görünce mide küçülttürme ameliyatı olup 50 kilo veren, formunu sporla korumaya çalışan iş insanı Hacı Sabancı şu günlerde hızlandı. Kendini antrenör Gökçen Arıkan’a emanet etti. Dün yine antrenmandaydı. 200 tane şınav, 500 mekik çekti. Yetinmeyip üzerine 30 dakika da plank yaptı. Gökçen Arıkan “Rekora koşuyoruz” diye konuştu.

You cannot copy content of this page