Kastamonu Taşköprü Abdullah Çatal Kimdir?

09.06.2021
Kastamonu Taşköprü Abdullah Çatal Kimdir?

15 Ocak 1977 tarihinde Taşköprü ilçemize bağlı Armutlu köyü Eymür Mahallesi’nde doğdu. İlk ve ortaokul eğitimimi İstanbul Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Evli ve 3 çocuk babası.

Babası Hasan Çatal’ın 1981 yılında kurmuş olduğu aile şirketi Kastamonu Güven Turizm Otobüs İşletmesi Firmasında  görev olarak zorlu ve bir o kadarda başarılı ticari yaşantısına başladı.

İstanbul ve Kastamonu’da Taşköprü’nün tek yerel firması olarak yolcu taşıma sektöründe hizmet ve mücadele vermeye devam etti.

2013 yılından bugüne kadar Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (Tofed) yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

2015 yılında Kastamonu il merkezinde inşaat ve akaryakıt sektörüne de girerek aile şirketinin ticari hacmini büyüterek İl merkezinde ve ilçesinde insanlara hizmet etmeye devam etmekte .

30 Mart 2014 mahalli idareler seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Taşköprü Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin görev tevdi etmesi sonucu 31 Mart Mahalli seçimleri öncesi Taşköprü Belediye Başkanı adayı oldu ve seçimler sonucunda 31 Mart  2019 Mahalli seçimlerinde Taşköprü Belediye Başkanlığına seçildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page