Oğuz Alper Öktem Kimdir?

05.08.2020
Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Oğuz Alper Öktem, 2009 yılında VKV Koç Özel Lisesi, 2012 yılında University of Chicago, 2014 yılında da London School of Economics’den mezun oldu.

Lise yılları boyunca, eğitiminin maddi boyutu Kıraca Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı tarafından finanse edildi ve yeteneği olan matematik derslerine yoğunlaşmış, öğrenci birliğiyle yakından ilgilenmiş ve dönem başkanlığı yapmıştır.

Lise yıllarında bulduğu tüm boş vakitlerini ekonomi bilimi ile ilgili kitap ve makaleleri okumaya, piyasaları takip etmeye ayırmış, ardından University of Chicago’da lise yıllarından yoğun ilgi duyduğu ekonomi alanında lisans yapmıştır.

University of Chicago’daki 4 senelik lisans programını 3 senede onur derecesiyle tamamlamıştır.

Lisans eğitiminin hemen ardından London School of Economics (LSE)’de siyasal ekonomi konusunda yüksek lisans yapmıştır.

Yüksek lisans için Londra’da bulunduğu yıllarda, LSE Turkish Society’de başkan olarak görev yapmıştır. Diplomasını aldıktan sonra, kısa bir süre Deutsche Bank’ın Londra ofisinde, nükleer enerji şirketleri üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2014 yılında İstanbul’a geri dönmüştür. Türkiye’ye dönmesinin ardından McKinsey & Company’den iş teklifi almış, BluTV şirketinde Chief Operating Officer olarak çalışmıştır. Bunların yanı sıra Kolektif House’un yatırımcıları arasında yer almaktadır.

Kasım 2018 yılında kız kardeşi Seher Sena Öktem ile birlikte mikromobilite sektöründe önde gelen yerli ve milli Marti Teknoloji şirketini kurmuştur.

Kaynak: endeavor. org. tr

You cannot copy content of this page